banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Grimm-meséből írt családi előadás a Harag György Társulat műsorán

A 2015/16-os színházi évad első kamaratermi gyerekelőadásaként műsorra került Szemenszedett mese című Grimm-adaptációt 2016. február 21-én, vasárnap, 11 órától bérletszünetes előadásként játssza a szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata.

Az előadás szövegkönyvét Gimesi Dóra írta a Grimm testvérek Egyszemke, Kétszemke, Háromszemke című meséjéből, a rendező pedig Márk-Nagy Ágota, aki korábban már több nagysikerű gyerekelőadást is színre vitt a társulat művészeivel.

Az előadás a család minden tagja számára valódi kulturális kikapcsolódást ígér, szereplői: Laczkó Tekla, Bándi Johanna, László Zita, Méhes Kati, Nagy Tamás és Poszet Nándor. A produkció díszletét és jelmezeit Kürti Andrea tervezte, az előadás zenéjét pedig Szátvári Csaba szerezte, ügyelő és súgó Liegner Zsolt.

Hogyan vágjon neki az életnek valaki, ha mindenki összefog ellene és a környezete kiközösíti? Hogyan lehet a magányból és kiszolgáltatottságból kitörni? Milyen belső tartalékok, erőforrások segítenek, hogy a „másságát” valaki átokból áldássá változtassa?

Az írónő Gimesi Dóra egy kevésbé ismert Grimm mesét (Egyszemke, Kétszemke, Háromszemke) használt alapanyagul a Szemenszedett mese megírásához, melyben a teljes reménytelenségből tör ki a mese hőse és halad kitartóan a beteljesedés, a boldogság felé. A szatmári Szemenszedett mese életre szóló útmutatót ajánl közönségének, választ kínálva a fenti, gyötrő kérdésekre. A mesében megismerkedhetünk Erzsi sorsával, aki kétszeműnek született egy olyan országban, ahol mindenki páratlan szemű és senki nem kegyelmez az efféle torz lényeknek, mint amilyen ő. Legkegyetlenebbek a nővérei, akik kínozzák a kishúgukat, de az ország összes lakója elveszejtené a „kétszeműt”. Erzsi nem törik meg, nem esik kétségbe. Belső tartásával, önzetlenségével, segítő szándékával végül küldetését is megtalálja. Mindebben segítségére van barátja, egy kecske és egy, a népmesékből jól ismert sámán-öregasszony. Erzsi párja is megérkezik az előadás végére, természetesen egy királyfi, akinek oldalán a kétszeműek országába távozik Erzsi, immár királynéként.

Az előadást 5 éven felüli nézőknek ajánlja a társulat, felső korhatár nélkül, „abból a megfontolásból, hogy talán mindenkivel előfordul néha, hogy úgy érzi, álmait, céljait nem tudja megvalósítani”. A varázsmesék szimbolikus nyelvén útmutatást és bíztatást kaphatunk Erzsi példamutató kitartásáról és választott értékeihez való hűségéről, melyek az önmegvalósítás feltételei.

Jegyet váltani a színház Horea úti jegypénztárában lehet, minden hétköznap 10 és 17 óra között, előadások előtt egy órával a helyszínen, vagy interneten a biletmaster.ro jegyértékesítő rendszeren keresztül. További információkért a 0261-712106 telefonszámon vagy a szervezes@harag.eu e-mailcímen lehet érdeklődni.

 

banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kimaradt?