Vincze Loránt lett az Európai Parlament kisebbségi intergroupjának új elnöke

Újjáalakult január 15-én, szerdán, Brüsszelben az Európai Parlament hagyományos kisebbségekkel, nemzeti közösségekkel és nyelvekkel foglalkozó frakcióközi munkacsoportja, amelynek elnökévé Vincze Loránt európai parlamenti képviselőt választották meg.

Az egyetlen, a kisebbségi témakörrel foglalkozó, több mint negyvenéves múltra visszatekintő uniós fórum munkájának folytatását minden politikai csoportból származó, közel negyven képviselő támogatta. Az RMDSZ európai parlamenti képviselői Románia EU-s csatlakozása óta tevékenyen vesznek részt az intergroup munkájában – közölte az EP-képviselő sajtóirodája.Közel negyven képviselő támogatta az új elnök megválasztását | Fotó: Vincze Loránt sajtóirodája

A tisztújítás során Vincze Lorántot, az Európai Néppárt részéről a munkacsoport elnökévé választották, javaslatára Gál Kinga, a Patrióták alelnöke, aki két évtizede vesz részt a munkacsoport munkájában, az intergroup tiszteletbeli elnöke lett. A kisebbségi munkacsoport nagymértékű támogatása annak bizonyítéka, hogy a régi és új képviselők között sokan vannak, akik fontosnak tartják, hogy az Európai Unió foglalkozzon az őshonos nemzeti és nyelvi kisebbségekkel, alkosson jogszabályokat a védelmükben.

Az RMDSZ európai parlamenti képviselője, aki egyben az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának (FUEN) elnöke, megválasztása során elmondta: „Megtisztelőnek és közös munkánk elismerésének tartom az újabb megbízatást. A kisebbségvédelem terén szerzett eddigi nemzetközi tapasztalataim, illetve a Minority SafePack kezdeményezés kapcsán kiépített kapcsolatrendszer révén bízom abban, hogy még eredményesebbé tudjuk tenni a munkacsoport tevékenységét. Az európai párbeszéd hasznos tapasztalatokat eredményezett, erősíti érveinket, hiszen a romániai magyarok érdeke, hogy Európa figyeljen az őshonos kisebbségekre, biztosítson jogvédelmet és támogatást számukra, én továbbra is ezért fogok dolgozni” – nyilatkozta Vincze Loránt.

Az intergroup társelnöke, Gál Kinga elmondta: „Átfogó európai kisebbségvédelmi stratégiára van szükség, amely szavatolja a kisebbségek anyanyelvhasználathoz, anyanyelvű oktatáshoz és kultúrához való jogát. Az európai nyelvi és kulturális sokszínűség közös érték, amit védeni kell, itt az idő, hogy ezt az Európai Bizottság is észrevegye!”

A munkacsoport ülései lehetőséget adnak a kisebbségi közösségek kihívásainak, jogsérelmeinek vagy éppen a jó gyakorlatok bemutatásának.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?