banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Roberta Metsola: frusztráltsághoz vezet az igények semmibe vétele

Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke azt mondta kedden Strasbourgban, hogy Románia és Bulgária schengeni csatlakozásának akadályozása oda vezethet, hogy „egyre többen lesznek azok, akik tönkre akarják tenni Európát"

Metsola az Európai Parlament őszi ülésszakának nyitóülése alkalmából válaszolt a külföldi újságírók kérdéseire. Kifejtette, a legrosszabb forgatókönyvnek tartja, ha a Románia és Bulgária schengeni csatlakozását meggátoló „decemberi döntéshez" hasonló döntés születik „olyan országokkal szemben, amelyek háborúban állnak, a mi háborúnkban harcolnak', miután évekig vártak a felvételre. „Mivel indokolhatunk meg mi, Európa, egy ilyen döntést emberek milliói előtt, akik számára Európa jelenti az egyetlen reménységet?"- tette fel a kérdést az EP elnöke.

Metsola szerint nem szabad átsiklani a szélsőséges megnyilvánulások fölött Fotó: Agerpres

A politikus úgy vélekedett, Románia és Bulgária schengeni övezethez való csatlakozásának blokkolása - olyan körülmények között, hogy az Európai Bizottság 12 éve megállapította, hogy a csatlakozásnak nincs sem jogi, sem politikai vagy más akadálya - „azok számának növekedéséhez fog vezetni, akik tönkre akarják tenni Európát'. Hozzátette, bizonyos országok polgárai frusztráltnak érezhetik magukat, akiknek az igényeit semmibe veszik. Az európai szellemiségnek megfelelő politika az, ha „döntéseink az embereket helyezik a középpontba, ha továbbra is mi maradunk a legambiciózusabb kontinens az éghajlatváltozás terén, és ha sikerül biztonságos környezetet teremtenünk az iparágak és kis- és középvállalkozások számára' - szögezte le Metsola.

Arról is beszélt, hogy nem szabad átsiklani a szélsőséges megnyilvánulások fölött, hanem fel kell lépni ellenük. Felidézte, hogy a brexit után sokan attól féltek, hogy több ország is követni fogja az Egyesült Királyság példáját. Ez azért nem történt meg, mert az EU jól kezelte a világjárványt, az energia- és élelmiszerválságot, például a helyreállítási mechanizmus, az egységesen kezelt energia-beszerzési és gáztárolási stratégia, a megújuló energiába való beruházások terén - mondta az EP elnöke. „Európa politikailag és gazdaságilag is erősebb és biztonságosabb, ha nagyobb' - jelentette ki Roberta Metsola.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?