„Érezze úgy, hogy együtt vannak”: a Google lehetővé teszi, hogy 3D-ben beszélgessen távol élő szeretteivel

A videós kapcsolattartás az utóbbi egy évben népszerűbb volt, mint valaha, ugyanis a járványhelyzet következtében az emberek családtagjaikkal, barátaikkal, munkatársaikkal videóhíváson keresztül cseveghettek biztonságosan. A Zoom, a Skype, a Meet, a Teams és más felületek jelentették a "találkozást", ezért a Google hozzálátott egy fejlesztéshez, hogy új szintre emelje a videós beszélgetéseket: a  Project Starline 3D-s beszélgetéseket tesz lehetővé, írták blogjukon.

„Képzeld el, hogy egy képernyő helyett egy mágikus üvegtáblát bámulsz, és az üvegen keresztül megjelenik egy másik személy a túloldalon” – mutatta be a technológia lényegét Steve Seitz, a Google mérnöke a nemrég megjelent promóciós videóban.

Ahhoz, hogy a projekt megvalósulhasson, a Googlenek rengeteg kihívással kellett megbirkóznia: a 3D-s képalkotás, a rengeteg adat tömörítése és azok átküldése a jelenlegi hálózatokon is feladata volt, emellett a háromdimenziós képet valószerűen megjelenítő képernyő megalkotásában úgy kellett ügyeskednie, hogy ahhoz ne legyen szükség 3D-szemüvegre.  A promóciós videóban jól látható, hogy a családtagok, akik a járvány miatt hosszú ideje nem találkozhattak egymással, a csevegés folyamán egymással szemben ülnek, pedig a valóságban távol vannak egymástól.

A technológia működéséhez egyedi hardverek és speciális eszközök szükségesek, ezért egyelőre csak a Google három irodájában, San Franciscoban, New Yorkban és Seattleben berendezett fülkékben elérhető. A cég egyébként azt tervezi, hogy a technológiát kompaktabbá, olcsóbbá és könnyebben elérhetővé tegye.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

A Google versenytársa lehet a Facebook, aminek VR-csapata 2019-ben mesélt arról, hol tart épp a 3D-videocset fejlesztésében, illetve a Microsoft is idén mutatta be a Mesh nevű hologramos platformját, sőt, az MIT-n is aktívan kísérleteznek ilyesmivel, tehát a piacon nagy a verseny. A technológia bevezetését a világszerte épülő 5G-hálózat is gyorsíthatja, hiszen nagyobb kapacitást és gyorsabb válaszidőt hoz.

(Nyitókép forrása: blog.google)

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?