banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png

Oktatási programokat támogató civil szervezeteket díjaztak Csíkszeredában

Hargita megyei oktatási intézményeket támogató egyesületek és alapítványok díjátadóját tartották meg hétfőn kora délután a csíkszeredai megyeházán. Az elismert civil szervezetek a Hargita Megyei Tanács emlékérmét vehették át.

Hargita Megye Tanácsa minden évben vissza nem térítendő támogatást nyújt a megyében különböző szakterületeken működő civil szervezeteknek. Ifjúsági, sport, turisztikai, szociális és kulturális programok, valamint az önkéntes tűzoltó egyesületek nyerhetnek ily’ módon finanszírozást programjaik megvalósítására. A támogatásokat pályázat formájában lehet lehívni és a felsorolt területek közül az ifjúsági területre vonatkozó kiírás a legrégebbi. Mindezt Zonda Erika, a megyei tanács programok, projektek vezérigazgatóságának vezetője osztotta meg a Hargita Megye Tanácsa székhelyének márványtermében megszervezett esemény bevezetőjében.

Fotók: Hargita Megye Tanácsa | Bucur Tímea

Az ifjúsági kiírás keretében különböző tevékenységekre lehet pályázni, ezek közül sok olyan tevékenységet támogat a pályázat, ami direktben érinti az iskolákat, óvodákat, ezek tevékenységeit és közvetlenül a diákokat, óvodásokat. A kiírások törvényszerűen civil-szervezeteknek szólnak, nem az iskoláknak és az óvodáknak. Viszont a támogatott tevékenységek haszonélvezői az iskolák, óvodák és a diákok, óvodások” – emelte ki Zonda Erika.

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának leköszönő elnöke kiemelte, a pályázatok segítségével az (oktatási) rendszer hibáit lehetett kiküszöbölni, hiányosságait pótolni. „Bízunk benne, hogy a jó példa ragadós lesz, hiszen több mint 160 iskola közül csupán 34 pályázott a megyei tanács programjába sikeresen” – emelte ki a politikus.

A támogatott tevékenységek között szerepel tematikus táborok szervezése, diákok felkészítése képességfelmérő- és érettségi vizsgára, cseretáborok szervezése, didaktikai eszközök vásárlása, digitális oktatás fejlesztése, szakoktatáshoz szükséges tananyagok vásárlása, sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztését szolgáló eszközök vásárlása, iskolai versenyek szervezése, diákok műhelytevékenysége, erdei iskola program, after school program – hangzott el.

„A pedagógusok kezéből a nevelésnek az eszközeit ez a rendszer, ahogy halad, egyre inkább kiveszi és korlátozza. Mégis az iskolai közösségek olyan közösségek, amelyek igazi segítséget és támogatást tudnak adni az iskolás fiataloknak. A mai világban erre szükség van, hiszen olyan kevés élmény az, amit egy fiatal tud szerezni, ami igazi közösségi élményt nyújt és nem csak a virtuális közösségekhez való tartozást erősíti, hanem a fizikai, testi és lelki közösségekhez való tartozást.

Ez a következőkben fontos lesz minden fiatalnak, mert aki ezt megkapja az iskolákban és a helyi közösségekben, abból lesz olyan felnőtt, akire mi számíthatunk abban, hogy egy pezsgő, erős identitással rendelkező Hargita megyét tudjanak építeni és ennek a Hargita megyének a szolgálatába állítsák tudásukat, tehetségüket, tapasztalataikat, erőforrásaikat”  fogalmazott az eseményen Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának jövő hétfőn hivatalba lépő elnöke.

(Borítókép: Hargita Megye Tanácsa | Bucur Tímea)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_1pp9VAgz_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png
banner_1EKDNy6B_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_VDHJPUiH_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?