Gulyásfőző ünnepséget tartottak Szilágycsehben

Hagyományőrző jelleggel, közel tíz éve rendez az RMDSZ szilágycsehi szervezete szabadtéri gulyásfőző ünnepséget. A hétvégén megtartott eseményt még a kedvezőtlen időjárás sem befolyásolta, szombaton a reggeli órákban már hét bográcsban főtt a különböző ízesítésű, összetételű magyar étel.

Bár voltak évek, amikor különböző okok miatt, mint a pandémia, elmaradt a rendezvény, a szervezők arra törekednek, hogy nyár elején teret adjanak a közösségépítő találkozónak.

Fotók: Szabó Árpád

Bálint Ervin RMDSZ-es polgármester elmondta, a gulyásfőző ünnepség célja, hogy a helyi magyar közösség érezze: „bennünket sem eső, sem szél, sem vihar, sem jégeső, sem villámcsapás nem tud szétszórni. És ez különösen érezhető volt a nap folyamán. Bár esett az eső, közösségünk tagjai egymást segítve, bátorítva helyt álltak, dolgoztak, hogy délre a legjobbat és legfinomabbat nyújtsák az eseményre kilátogató szilágycsehieknek”. Hozzátette, „a jó Isten is velünk volt, megsegített, és délutánra már csak a sár utalt a délelőtti kedvezőtlen időjárásra, és ahogy a hangulat oldódott, úgy melegedett fel az idő is. Mi magyarok ezúttal is meggyőződtünk, hogy együtt kell legyünk, egymásra kell számítsunk, és össze kell fogjunk. Ezt a rendezvényt pedig értük, a helybéliekért szervezzük. A szilágycsehi, a völcsöki közösségünkért – fogalmazott a polgármester.

A szabadtéri rendezvény lehetőséget ad az együttlétre, beszélgetésre, megbeszélésre. Helyi értékeket őriznek, adnak át, megélik a hagyományokat. „Én azt gondolom, hogy gasztronómiai szempontból a mi bográcsunk az egyik legfinomabban elkészített étel. Tükrözi tehetségünket, hozzáértésünket, amit évente kamatoztatunk. Épp ezért, nem meglepő, ha minden csapat első díjjal, oklevéllel térhetett haza. Mindenki valamiben „a legjobb” volt. Olyan jelzőket használtunk, mint a legfinomabb, a legízletesebb, a leghagyományőrzőbb. Remélhetőleg mindenki jól érezte magát, és senki sem tért haza éhesen” – zárta a polgármester.

A rendezvényen részt vett Seres Dénes parlamenti képviselő is, aki köszöntő beszédében értékelte a szilágycsehiek kezdeményezését, a közösségépítő eseményt, amely bizonyította, összefogással kiváló eredményt lehet elérni.

Bálin Ervin elmesélte, a sikeres esemény mögött sok háttérmunka volt. A zöldterületet le kellett tisztítani, követ vinni, vizet, áramot biztosítani, de az emberek összeálltak, sőt Moni Zoltán vállalkozó egy 180 kg-os sertést adományozott a csapatoknak. „Egy zászló alatt, egy cél irányában csak gyümölcsözőek lehetünk” – fogalmazott a polgármester.

(A nyitókép illusztráció | Fotó: Varró-Bodóczi Zoltán)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?