Díjátadóval jubilált az RMDSZ Nőszervezete

Megalakulásának tíz éves évfordulóját ünnepelte az RMDSZ Nőszervezete. A jubileum alkalmával díjat is alapítottak, hogy a hölgyek kimagaslóan értékes munkáját elismerjék.

Tíz éves évfordulóját ünnepelte pénteken az RMDSZ Nőszervezete Kolozsváron. Az eseményen több száz, az ország különböző pontjairól érkező nőszervezeti tag vett részt; többek között Biró Rozália nőszervezeti elnök és Kelemen Hunor szövetségi elnök értékelték az elmúlt évtizedet.

Fotó: RMDSZ

„A Nőszervezet legfőbb sikere az, hogy a nők szerepe megerősödött a Szövetségben, a közéletben és a döntéshozatalban egyaránt. És talán még ennél is jelentősebb az a társadalmi szerepvállalás és közösségépítés, amelyet ők hatékonyan képviselnek az RMDSZ-ben. A közösséget közösen tudjuk építeni, mindannyian ott vagyunk. Ott vannak a férfiak, ott vannak a nők és ezt együtt kell csinálnunk, mert nem a férfi közösséget építjük, nem a nők közösségét építjük, hanem az erdélyi magyar közösséget” – idézte az RMDSZ közleménye Kelemen Hunort.

A nők politikai szerepvállalásuk mellett évről-évre különböző eseményekkel vállalnak szerepet a társadalmi életben is. Megszervezik többek között a Mosolygós Karácsonyt, támogatják a nyugdíjas klubokat, mellrák elleni prevenciós kampányt szerveztek, babakocsikat gyűjtöttek az Ukrajnából a háború elől menekülő édesanyák és kisgyermekeik számára, mozgalmat indítottak a nők elleni erőszak felszámolására.

„Tíz év munka után azt mondhatjuk, hogy a Nőszervezet az RMDSZ ezerarcú lelke. Amikor ennek nekifogtunk, akkor nem azon gondolkodtunk, hogy vajon mi lesz tíz év múlva, hanem azt mondtuk, hogy itt van a szívem, itt van a lelkem, itt van a tudásom és ezt adom a közösségnek. Én azt kívánom magunknak, hogy ezt az adni tudást tartsuk meg!” – mondta Biró Rozália, az RMDSZ Nőszervezet elnöke.

Mint közleményükben kiemelték: a tíz éves jubileum alkalmából megalapították a Szívvel, lélekkel – életpálya díjat, amellyel az elmúlt tíz évben kimagaslóan értékes munkát folytató tagjaikat ismerték el. A díjazottak Böndi Gyöngyike Máramarosból, Kanabé Erzsébet Kézdiszentlélekről, Lőrincz Zsuzsa Máréfalváról, Marina Ida Szilágyságból, Székely Hajnal Bihar megyéből, valamint Besztercéből Szilágyi Ilona voltak.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?