Megalakulásának 30. évfordulóját ünnepelte a Szatmár Megyei Tanács

A Szatmárnémeti Északi Színház termében tartott nagyszabású rendezvénnyel ünnepelte szerda este alapításának 30. évfordulóját a Szatmár Megyei Tanács. A megyei önkormányzatnál nagy hangsúlyt fektetnek az évfordulók ünneplésére, a 25 éves fennállásról is hasonló keretek közt emlékeztek meg annak idején.

A jubileumi ünnepségre meghívást kapott mindenki, aki jelentősebb ideig – legalább egy mandátumon keresztül – kivette részét a megyei tanács munkájából: tanácselnökök és alelnökök, megyei közgyűlési tagok, jegyzők és természetesen az apparátus kötelékében dolgozó munkatársak.

Az elmúlt 30 évben a Szatmár Megyei Tanács élén nyolc elnök állt: Ioan Chiș, Anamaria Biriș, Gheorghe Miclăuș, Szabó István, Gheorghe Ciocan, Csehi Árpád, Adrian Ștef és – jelenleg – Pataki Csaba. Munkájukat 17 alelnök és közel 200 megyei tanácsos segítette. Az önkormányzatnál ez idő alatt ketten állták el a főjegyzői feladatokat: 1992-től 2010-ig Cornelia Bota, míg 2010-től napjainkig Mihaela Elena Crasnai.Pataki Csaba tanácselnök (balról) emléklapokat adott át | A szerző felvételei

A legnagyobb taps és ováció természetesen azokat fogadta, akik az apparátusban dolgozva, a kezdetek óta munkálkodnak Szatmár megyéért, ugyanis vannak néhányan, akik harminc éve a megyei közigazgatásban dolgoznak.

„Harminc évnyi kemény munka, rengeteg erőfeszítés áll mögöttünk, de mindezek eredménye szemmel látható. Szatmár megye az elmúlt harminc évben rengeteget fejlődött minden téren: épülnek és szépülnek településeink, jelentősen nőtt az életszínvonal, biztonságos, gazdaságilag stabil megyét építettünk és hagyunk örökségül gyermekeink számára. Munkánk nem volt hiábavaló, az eredmények minket igazolnak, és hiszem, hogy az utánunk jövőknek is jó példával szolgáltunk. A titok, amit örökségül hagyhatunk pedig a következő: egységben és csapatmunkában az erő” – mondta el ünnepi köszöntőjében Pataki Csaba, a megyei tanács RMDSZ-es elnöke.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

A meghívásnak sokan eleget tettek, akiknek idejük és egészségi állapotuk megengedte. Csehi Árpád személyében pedig volt olyan, aki videóüzenetben köszöntötte az egybegyűlteket. A megyei tanácselnökök rövid beszédükben az általuk elért eredményekről is beszéltek, meghatottan állva a pulpitus mögött. Sok esetben szóba került a román–magyar összefogás, a csapatmunka fontossága. Volt azonban, aki épp azzal büszkélkedett, hogy a megyei tanácsban megtörte a magyar uralmat – Adrian Stefről van szó, aki annak idején a Nemzeti Liberális Párt (PNL) színeiben, az USL-összefogásnak köszönhetően lett elnök. Ám mint hozzáfűzte: ha kicsit jobban belegondol, mivel az ő édesanyja is magyar, lehet, hogy nem megtörte, hanem folytatta a magyar megyei tanácselnökök sorát…A képre kattintva galéria nyílik

Később Pataki Csaba, a megye nyolcadik megyei tanácselnökeként elmondott beszédéből kiderült: több százmillió eurós beruházások vannak folyamatban, a fejlődés pedig szemmel látható. A munkát szeretné folytatni, remélve, hogy nemcsak önmaga elődje, hanem utódja is lesz a Szatmár Megyei Tanács elnöki székében – fogalmazott. Bár vannak – tette hozzá –, akik akadályozzák a munkát, „de ez így volt már az alapításkor is”. Romániában utolsóként alakult meg Szatmárban a megyei tanács, „már akkor is voltak, akik éket akartak verni magyarok és románok közzé”.

A beszédeket maratoni oklevél-átadás követte, a rendezvényt pedig a megyei tanács alárendeltségébe tartozó intézmények, a Dinu Lipatti Filharmónia és a Szatmári Művészeti Iskola zenészeinek, énekeseinek előadása színesítette.

Kapcsolódók

Kimaradt?