Azt kérik a Duna-deltai halászok, hogy ők maradhassanak ki az e-számlázási rendszerből

A Duna-deltai Halászszervezetek Szövetsége (FOPDD) azt szeretné, ha a halászokat nem köteleznék a digitális számlák használatára, mivel ritkán vesznek igénybe elektronikus eszközöket és könyvelő szolgáltatásait.

Lucian Sanda, a FOPDD elnöke pénteken az Agerpres hírügynükségnek elmondta: kérni fogja a pénzügyminisztériumot, hogy a Duna-delta halászaira ne alkalmazzák az e-számla rendszert, amely ez év eleje óta kötelező Romániában.

„Ők fix összeget fizetnek az államnak, és kiállíthatnak számlákat és nyugtákat – ezt már elég keményen megtanítottuk nekik, és néha a halbegyűjtő is segíthet nekik. Az, hogy a számítógépen digitális aláírást készítsenek, már túlmutat rajtuk, és egyetlen könyvelő sem akarja őket elvállalni. Mivel fix adófizetési rendszerben vannak, nem igényelnek könyvelést. Ha most arra kényszerítjük őket, hogy menjenek el egy könyvelőhöz, aki elviszi őket a digitális aláírásért és az e-számla jelentésért, senki sem fogja őket elvállalni” – mondta Lucian Sanda.

Halász kunyhó valahol a Duna-deltában | Fotó: Pescar in Delta Facebook-oldal

A halászok vezetője hozzátette, hogy a kormánynak küldendő feljegyzésben kérni fogja, hogy a Duna-delta halászai maradjanak az idénig alkalmazott számlázási rendszerben.

„Azt szeretnénk, hogy a halászok maradjanak a megszokott számlázási rendszerben, mert a halak első eladása a halbegyűjtőknél történik. A halász nem forgalmazza a halat. Nem kerül kapcsolatba a piaccal, és úgy gondoljuk, hogy az e-számlázási rendszert a halpiacon kellene alkalmazni, ahol az első értékesítés történik” – mondta Lucian Sanda.

Elmondása szerint a Duna-deltában egy halász évente 4000 lej jövedelemadót fizet az államnak.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?