Tucatnál is több hattyútetemet találtak a Duna-delta egyik taván

Huszonkét elpusztult hattyút találtak a Duna-delta egyik taván, a tetemekből vett mintákat vizsgálat alá vetették – tájékoztatott pénteken a Tulcea megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA).

A madártetemeket a Duna-delta Bioszféra Rezervátum Obretinul Mic nevű taván találták, a laboratóriumban azt vizsgálják, hogy az állatok madárinfluenzában pusztultak-e el – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek Mitică Tuchilă, a megyei DSVSA igazgatója.

Illusztráció: Pexels

Tuchilă arról is beszámolt, hogy a rezervátum ökológusaival, a prefektúra, valamint Crişan és Maliuc község polgármesteri hivatalának képviselőivel megtették az első, ilyen helyzetben szükséges intézkedéseket. A madarak tetemét a fertőtlenítést követően egy homokos területen fogják elföldelni elég mélyen ahhoz, hogy a mikrobák terjedésének korlátozásával megakadályozzák más vadon élő madarak és házi szárnyasok megfertőződését.

A potenciális góc helyzetét tekintve és a hatóságok gyors reakciójának köszönhetően a DSVSA igazgatója szerint kicsi a veszélye, hogy háziállatok is megbetegedjenek.

Mitică Tuchilă szerint az igazgatóság folyamatosan tájékoztatta a polgármesteri hivatalokat, gazdaságokat a madárinfluenza és a sertéspestis alakulásáról, hogy a lehető legnagyobb mértékben megakadályozzák a háziállatok megfertőződését.

Legutóbb 2020-ban regisztráltak madárinfluenzás esetet Tulcea megyében, amikor a DSVSA állatorvosai a Parcheş tavon talált vadmadár tetemében kimutatták a vírust – tájékoztatott Tuchilă.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?