A Molnár Beáta meggyilkolásával vádolt Boné Ferenc is megjelent a tárgyaláson, ami újabb halasztással végződött

Újabb halasztással folytatódott a Kolozs megyei törvényszéken a Molnár Beáta meggyilkolásával vádolt Boné Ferenc ügye. A bíró azért javasolta a tárgyalás halasztását, mert még mindig nem készült el a vádlott második elmeorvosi szakvéleménye. A törvényszéken ez alkalommal jelen volt Boné Ferenc is.

A csütörtök reggeli tárgyalásra Boné Ferencet egy vádlott társával összebilincselve hozták a büntetésvégrehajtási rendőrök, a tárgyalóteremben többedmagával egy elkülönített részen foglalt helyet. A bírósági szabályzat szerint azonban a tárgyalóteremben sem filmezni, sem fotózni nem lehetséges, és ezt még a folyósón sem engedték meg a teremőrök.

A bíró közölte, még nem készült el az általa megrendelt, immár második törvényszéki elmeorvosi szakjelentés, majd emiatt javasolta a tárgyalás elnapolását. A vádlott védőügyvédje nem volt jelen, de Boné Ferenc, illetve az ügyész és az áldozat családját képviselő ügyvéd elfogadta a halasztást. A következő tárgyalást június 6-án tartják.

A szerző felvételei

Az előző, április 6-ai tárgyalásra kiderült, az ügyész által elrendelt első elmeorvosi vizsgálat megállapította, hogy Boné Ferenc beszámítható volt tette elkövetésének idején. A bíró azonban újabb szakjelentés elkészítését kérte, ami ilyen esetekben procedurális eljárásnak tekinthető. Igazságügyi forrásaink szerint azért van szükség a második szakjelentésre, mert amennyiben ez is beigazolja, hogy a vádlott jogi felelősségre vonható, a bírónak jogában áll dönteni az ügyben, és nem veszélyezteti a majdani ítéletet az, hogy egy esetleges fellebbezés során éppen a szakjelentés hiánya miatt kerüljön kedvezőbb helyzetbe a gyilkosságot egyébként beismerő Boné Ferenc.

A Maszol által korábban megkérdezett büntetőjogász, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem adjunktusa, Kádár Hunor elmondta, a bírósági ítéletet nagymértékben befolyásolja, hogy az elkövető a cselekedete pillanatában milyen elmeállapotban volt, illetve hogy csak akkor állt fent pillanatnyi elmezavar vagy pedig általános, kóros elmeállapotról van szó.
Amennyiben egy elkövető esetében kóros elmeállapotot állapítanak meg, a bíró különböző biztonsági intézkedéseket rendelhet el, gyógyszeres kényszerkezelést vagy beutalást a pszichiátriára, magyarázta Kádár Hunor. Ha valakit pszichiátriai kezelésre küldenek, nincs meghatározva időkorlát, tehát addig kell ott maradnia, ameddig nem nyilvánítják gyógyultnak, ebben az esetben az elkövető megússza a börtönt. Ilyen esetek azonban ritkán fordulnak elő, tette hozzá a büntetőjogász.
Kádár Hunor ugyanakkor közölte: ha a tettes elmeállapota nem zárja ki teljesen a felelősséget, akkor felelnie kell tettéért. Amennyiben csak a bűncselekmény elkövetésének pillanatában volt részlegesen nem beszámítható, még el fogják ítélni.

A csütörtöki villámtárgyalást követően Boné Ferencet ugyanúgy, egy társával összebilincselve vezették el. A tárgyalóterem melletti folyosón megvártuk, amíg a rendőrök kihozták Boné Ferencet. A Krónika portál munkatársa rá is köszönt, mire a vádlott meglepett arccal nézett vissza, s a kérdésre, hogy milyenek a körülmények a börtönben, a Boné a szabad kezével intve, illetve arckifejezéssel jelezte, hogy elfogadható. Ezt követően rendőrök gyűrűjében távozott a törvényszék épületéből, a jelenlévő két újságírót pedig szakmájának gyakorlását is akadályozva ismételten és szokatlan akkurátussággal rendre utasította a bírósági felügyelő, aki azt tanácsolta, ha beszélgetni akarunk a vádlottal, akkor menjünk be hozzá fogadóórára a börtönbe.

A tárgyalóterem bejárata. A jobb oldali monitoron futószalagon szerepelnek az aznap tárgyalt ügyek

Mint arról annak idején beszámoltunk, a Boné Ferenc tavaly május 21. és 22. fordulóján gyilkolta meg barátnőjét, a 30 esztendős Molnár Beátát. A holttestet nejlonzsákba csomagolta és egy elhagyatott benzinkút mögötti területen elrejtette Bihar és Kolozs megye határán, Nagybáród (Borod) és Báródsomos (Cornițel) között. Bonét Nagyváradon fogták el 26-án, egy forgalomból kivont tehervagonban találtak rá a rendőrök. Letartóztatását követően a kolozsvári kihallgatáson beismerte a bűncselekményt, ami után vád alá helyezték és előzetes letartóztatásba került.

A tavaly májusi tragédia nemcsak a kolozsvári, hanem az egész erdélyi (főleg magyar) közvéleményt foglalkoztatta. A 30 éves Molnár Beáta a kolozsvári magyar közélet ismert – és köztiszteletnek örvendő – személyisége volt, a Sapientia-egyetem kolozsvári karán előadóként dolgozott, éppen ott, ahonnan Bonét két évvel ezelőtt eltanácsolták szintén agresszív viselkedése miatt. A volt tanár ugyanis brutálisan bántalmazta a nyílt utcán akkori barátnőjét, amiért egy éves és három hónapos börtönbüntetést kapott, aminek a végrehajtását felfüggesztették. A korábbi tanúvallomások szerint Bonénak nem az volt az első kontrollálatlan viselkedése, hanem korábbi kapcsolataiban is rendszeresen erőszakra ragadtatta magát.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?