Mi fér bele egy könyvbe? – Fischer Botonddal beszélgettünk
Fischer Botond 1982-ben született Nagykárolyban, jelenleg a Látó szépirodalmi folyóirat szerkesztője. Nevéhez eddig három kötet fűződik, a 2013-ban megjelent Alsógolgota, a 2019-es Tavasz lesz, Corina, és a 2022-ben kiadott Buddha Jazz. Versben és prózában egyaránt alkot, de a zene sem idegen tőle: ő a Cancer Culture Collective egyik alapítója.
Fischer Botond írásai nem feltétlenül tartoznak a szívderítő kategóriába, viszont kétségtelenül gondolkodásra késztetik az olvasót. A vele készült beszélgetésben sok témát érintettünk, mint például azt, hogy mi az összefüggés a különböző életrajzi stációk és a műveiben kibontott témák között, a lírát, avagy a prózát részesíti inkább előnyben, de terítékre kerül Buddha, Jézus, a punk és a grunge zene, valamint arra is fény derül, hogy miért kerülnek QR-kódok egy verseskötetbe.
Fischer Botondot olvasni érdemes, viszont nem árt, ha az olvasó előzetesen felkészül, mert ebbe a sajátos és egyedi rezonanciákkal teli világba bebocsátást jelentő kulcsokat nem tálcán kínálja a szerző, így az olvasmányélmény még inkább felér(het) egy különleges utazással, mind térben, mind pedig a különböző idősíkok vonatkozásában.
A sorozat a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és Iskola Alapítvány megbízásából, a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával készül.
CSAK SAJÁT