Párizs 2024: Így végzett Románia az éremtáblán

Az Amerikai Egyesült Államok zárt az élen a párizsi olimpiai játékok éremtáblázatán, Románia a 23. helyen végzett.

Románia kilenc érmet szerzett a párizsi ötkarikás játékokon, három arany-, négy ezüst- és két bronzérmet – írja az Agerpres.

Aranyérmet nyert David Popovici 200 méteres gyorsúszásban, az Andrei Cornea, Marian Enache férfi kétpárevezős egység, valamin a női nyolcas (Maria Magdalena Rusu, Roxana Anghel, Ancuţa Bodnar, Maria Lehaci, Adriana Adam, Amalia Bereş, Ioana Vrînceanu, Simona Radiş, Victoria Ştefania Petreanu) szintén az evezős küzdelmekben.

David Popovici | Fotó: Agerpres

Ezüstérmet a Simona Radiş és Ancuţa Bodnar alkotta női kétpárevezős egység, a Ioana Vrînceanu, Roxana Anghel női kormányos nélküli kettes, a Gianina van Groningen, Ionela Cozmiuc összeállítású női könnyűsúlyú kétpárevezős egység, illetve női súlylökésben Mihaela Valentina Cambei szerzett.

Emellett két bronzérme is van Romániának, az egyiket David Popovici szerezte 100 méteres gyorsúszásban, a másikat Ana Maria Bărbosu tornász talajon.

Ez volt Románia legjobb szereplése az ötkarikás játékokon a 2008-as pekingi olimpia óta, amikor a 18. helyen zárta az éremtáblázatot a román csapat négy arany-, egy ezüst- és négy bronzéremmel. 2020-ban Tokióban a 46. volt az éremtáblázaton Románia (1-3-0), miután 2016-ban Rio de Janeiróban a 47. (1-1-2), 2012-ben Londonban pedig a 31. helyen (2-4-1) zárt.

A párizsi olimpia éremtáblázatán az Egyesült Államok zárt az élen (40-44-42), a második helyen Kína (40-27-24), a harmadikon Japán (20-12-13) végzett. A házigazda Franciaország 16 aranyérem mellett 26 ezüstöt és 22 bronzot gyűjtött, így végül Ausztrália (18-19-16) mögött az ötödik helyen végeztek. Magyarország a 14. helyen zárta az év legnagyobb sporteseményének éremtáblázatát hat arannyal, hét ezüsttel és hat bronzzal.