Párizs 2024 – Spanyolországé lett az aranyérem a férfi labdarúgótornán

A spanyol válogatott szerezte meg az aranyérmet a párizsi olimpia férfi labdarúgótornáján, mivel a pénteki döntőben hosszabbítás után 5-3-ra legyőzte a házigazda francia csapatot.

A meccs elején ugyan a hazaiak szereztek vezetést, de bő negyedóra alatt 3-1-re fordítottak a spanyolok, írja az MTI. A franciák a hazai közönség biztatását élvezve nem adták fel és a hajrában két gólt szerezve - a másodikat már a rendes játékidő hosszabbításában - egyenlítettek. Az esélyesnek tartott spanyolok majdnem mégis megszerezték rendes játékidőben az aranyat, de a keresztléc kisegítette a franciákat.Fotó: Facebook/Seleccion Espanola de Futbol

A ráadásban már érvényesült a papírforma, mert a csereként beállt Sergio Camello két góljával 5-3-ra diadalmaskodott a három évvel ezelőtt ezüstérmes spanyol együttes, amelyben két játékos, a fináléban két gólt szerző Fermin López és a góllal és gólpasszal záró Alejandro Baena Rodríguez a nyári Európa-bajnokságon is aranyérmes lett.

A bronzérmet Marokkó szerezte meg, mely a csütörtöki kisdöntőben 6-0 arányban kiütötte Egyiptomot.

A brazil-amerikai női döntőt szombaton rendezik ugyancsak a Parc des Princes-ben.