Megvan a nyolcadik! - újabb bajnoki címet ünnepelhetett a Kolozsvári CFR

Fotó: Kolozsvári CFRÉlni tudott a Kolozsvári CFR azzal a lehetőséggel, amelyet a FC Voluntari csapatának köszönhetően kapott, és a CSU Craiova 2-1-es legyőzésével egy fordulóval a labdarúgó Liga 1 felsőházának vége előtt megszerezte fennállása nyolcadik bajnoki címét.

Tizenháromezer szurkoló előtt ünnepelte meg fennállása nyolcadik – zsinórban ötödik – bajnoki címét a Kolozsvári CFR.

A vasutasok már a mérkőzés 2. percében megszerezték a vezetést Nana Boateng góljával, aki Ciprian Deac beadását fejelte Mirko Pigliacelli kapujába. A gyorsan megszerzett gól megteremtette azt a hangulatot, amit a fellegvári Constantin Radulescu stadionba kilátogató nézők reméltek.

Ha egy szóval kellene jellemezni a mérkőzést, akkor azt mondhatnánk róla, hogy harcias, a játékosok keményen beleálltak a párharcokba, amiket Radu Petrescu játékvezető – többnyire okosan – engedélyezett.

A CFR egy gólos vezetéssel ment szünetre, majd a második félidőben Gabriel Debeljuh az 57. percben „rátett még egy lapáttal”, amikor a craiovai védelem hezitálását kihasználva növelte a vasutasok előnyét. Arról, hogy ne legyen nyugodt a következő félóra Alexandru Mateiu gondoskodott, aki a 60. percben visszahozta a craiovai bukaresti reményeket. Dan Petrescu ezután nem bízott semmit a véletlenre, bebetonozta védelmét és kibekkelte a meccset.

A szerző felvételeA lefújás után nézők ezrei lepték el a játékteret, a rendezők csak komoly erőfeszítésekkel tudták visszaterelni a játékosokkal együtt ünneplő szurkolókat a lelátóra, hogy kioszthassák a bajnoki aranyérmeket és, a csapatkapitány Mario Camora magasba emelhesse a jól megérdemelt bajnoki serleget.

Mi van még hátra?

A felsőházi rájátszásból hátra van még egy forduló, a Kolozsvári CFR-re vár még egy - tét nélküli - gálameccs a nagy vesztes FCSB ellen.

Immár minden szem az alsóházra szegeződhet. Azt több hónapja tudjuk már, hogy az Academica Clinceni és a Medgyesi Gaz Metan jövőben a Liga 2-ben folytatja. Onnan egyenes ágon a Petrolul Ploiești és a Nagyszebeni FC Hermannstadt váltotta meg jegyét az élvobalba.

Azt is tudtuk, hogy a Chindia Târgoviște és a Bukaresti Dinamo kényszerül osztályozót játszani a Liga 2 harmadik és negyedik helyezettjével a bennmaradás érdekében. A hétvégén befejeződött a Liga 2 is, így kialakultak az osztályozós párharcok:

• Bukaresti Dinamo–Kolozsvári U
  • Chindia Târgoviște–Concordia Chiajna

Különös pikantériája a Dinamo-U párharcnak lesz, ugyanis a két szurkolótábort szoros viszony fűzi egymáshoz.

Az alsóházi dobogót elfoglaló három csapat  – Bukaresti Rapid, Sepsi OSK és FC Botoșani – az utolsó fordulóban ugyanazon időpontban (hétfő este 20:30) szerepel. Ennek az az oka, hogy versenyben vannak azért az első két helyért, amely lehetőséget ad a play outban játszó csapatoknak is, hogy kijussanak az európai kupaporondra. Ehhez az szükséges, hogy előbb egy egymás elleni, majd a felsőházból érkező CSU Craiova elleni ki ki mérkőzésen diadalmaskodjanak. Amúgy az sem kizárt, hogy  a hétfői meccsek eredménye nem számít, mert amennyiben a Sepsi OSK jövő csütörtökön megnyeri a Román Kupát és egyenes ágon bebiztosítja helyét a Konferencia Liga selejtezőkörében, akkor a másik két csapat - Rapid és Botoșani - egymással meccselhet még egyet azért, hogy meccselhessen egy utolsót a Craiovával.