FRISSÍTÉS - Liga 1: botlott a FCSB is, maradt a Kolozsvári CFR 8 pontos előnye

FRISSÍTVE: Zsinórban harmadik mérkőzésén szalasztotta el a 3 pont megszerzését a címvédő Kolozsvári CFR, a vasutasok a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának 24. fordulójában a 96. percben kaptak gólt a craiovai Ion Oblemenco stadionban a helyi CSU-tól. FRISSÍTÉS: vasárnap a nagy rivális FCSB is betlizett, Gigi Becali csapata a hosszabbítás perceiben mentett pontot a FCU Craiova elleni összecsapáson.

Dörzsölik a tenyerüket a CFR riválisai, ugyanis a vasutasok azt követően, hogy a kifogástalanhoz közelítő 19-2-es mérleggel zárták a 2021-es évet, idén még nem tudtak nyerni. Dan Petrescu tanítványai egy 3-3-as döntetlennel kezdék az évet a FCSB ellen, majd a FC Botosani csapatát sem tudták legyőzni a Fellegváron (1-1). Aggasztó változás CFR mérkőzéseinek forgatókönyvében, hogy a csapat mindegyik alkalommal nyerésre állt, és az ellenfél a hajrában tudott egyenlíteni.

Ez a bosszantó forgatókönyv valósult meg szombat este is a craiovai Ion Oblemenco stadionban, ahol a kolozsváriak a 14. percben megszerezték a vezetést Claudiu Petrila kapáslövésével, majd Dan Petrescu visszavonulót fújt. Csapata átengedte a kezdeményezést a CSU-nak, amely több veszélyes helyzetet is kidolgozott: Camora és Manea is gólvonalról mentve akadályozta meg a hazaiak gólját.

A hajrában Camora megkapta a második sárgalapját is, az emberhátrányba került CFR pedig tényleg csak az eredmény őrzésére koncentrált. Ezt a feladatot a 96. percig sikerült is végrehajtani, ekkor viszont két védett lövés után a harmadiknál már tehetetlen volt Cristian Balgradean, így az oltyánok brazil szélsője, Gustavo beállította az 1-1-es döntetlent.

A lefujást követően elszabadultak az indulatok a pályán, Ovidiu Hategan játékvezető kiosztott még egy piros lapot Balgradeannak is.

FRISSÍTÉS: A vasutasok nem várt „ajándékot” kaptak vasárnap a kisebbik craiovai csapattól, a FCU-tól, amely megtréfálta a hazai pályán játszó FCSB-t. Fotó: AgerpresA Mititelu-család tulajdonába tartozó csapat kétszer is vezetett a bajnoki címre hajtó fővárosiakkal szemben, a FCSB csak a hosszabbítás perceiben tudott egyenlíteni Claudiu Keserü büntetőjével, a mérkőzés 2-2-es döntetlennel zárult.

A 24. forduló érdekessége, hogy mindhárom dobogós csapat - CFR, FCSB és FC Voluntari - döntetlent játszott, így maradt köztük az etap előtti különbség.