Döntetlenre futotta csak az éllovas CFR-től a forduló záró meccsén

Hazai pályán döntetlent játszott a címvédő és éllovas Kolozsvári CFR az első osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának hétfő esti záró meccsén a dobogós helyért hajtó FC Botoșani ellen.

Ciprian Deac gólja kevés volt | Fotó: Riti AttilaUralta az első félidőt a hazai csapat, többször is próbára tett a moldvaiak kapusát, gólt mégis csak a szünet előtti pillanatokban tudott szerezni a CFR, amikor is Deac értékesítette a Șeroni kezezéséért megítélt büntetőt.

Térfélcsere után kissé „ráült” az eredményre a kolozsvári együttes, aminek az lett a vége, hogy a hajrában Dawa fejesgóljával egyenlített a Botoșani, és a házigazdák már nem tudtak megújulni.

A pontvesztés sokba kerülhet még a CFR-nek, mert bár most kényelmes előnnyel vezeti a bajnokságot, az alapszakaszban szerzett pontok számát megfelezik a rájátszás rajtjánál, így jócskán elolvadhat a fór.

Liga 1., 23. forduló:
Kolozsvári CFR–FC Botoșani 1–1, gólszerzők: Deac (45., 11–esből), illetve Tchakonte  (81.).