Fontos meccsen győzött a Sepsi OSK, emberelőnyben sem tudott nyerni az UTA

A piros mezes szentgyörgyiek a Craiova fölé magasodtak | Fotó: Sepsi OSK Facebook-oldal

Kétgólos győzelmet aratott a Sepsi OSK az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának nyitómeccsén a Craiovai Universitatea ellen, így megőrizte esélyét a felsőházi rájátszásba jutára. Az UTA emberelőnyben is elfecsérelte a vezetést a Rapid elleni idegenbeli meccsen, így az aradiak immár tíz forduló óta nyeretlenek.

Álomszerűen indult a hazaiak számára a péntek kora esti sepsiszentgyörgyi meccs, hiszen Luckassen alig valamivel a kezdő sípszó után megszerezte a vezetést az Olt-partiaknak. A „nagyobbik” craiovai csapat válasza nem sokat váratott magára, az egyenlítő gól szépséghibája csupán annyi, hogy Koljic kézzel terelte a kapuba Niczuly kapusról kipattanó labdát. Mindenki látta, csak a bíró nem… Videóbírót pedig nem alkalmaznak a román bajnokságban, így szünetre maradt a döntetlen.

A nyilvánvaló játékvezetői tévedés(?) nem szegte kedvét a székelyföldi egylet játékosainak, akik a második félidőben kétszer is megmutatták, „ki az úr a háznál”. Cristiano Bergodi edző fontos győzelmet aratott egykori csapata ellen, a Sepsi megőrizte esélyét, hogy az alapszakaszt a felsőházi rájátszást jelentő hatodik helyen fejezze be.

Izgalmas mérkőzést játszott szombat este a bukaresti Nemzeti Arénában a Rapid és az UTA. A vendégek az első félidő hajrájában tizenegyeshez és emberelőnyhöz jutottak, miután a hátvéd Junior Morais kézzel kotorta ki a gólvonalról a hálóba tartó labdát. Ubbink jelentkezett a büntető elvégzésére, ám lapos lövését védte Moldovan kapus. Nem tartott sokáig a fővárosiak öröme, a játékvezető ugyanis megismételtette a tizenegyest, mivel a hálóőr a rúgás előtt elmozdult a gólvonalról, a „repetát” viszont már a holland légiós a kapu közepébe lőtte.

A második félidőben igazi „tűzijátékot” rendeztek a felek a kapuk előtt, mindkét cerberust próbára tették a csatárok, Ubbink gólját les címén érvénytelenítették, végül negyedórával a lefújás előtt Marzouk tanítani valóan fejelte a labdát a kapuba egy jobb oldali beadást követően – egyenlített az emberhátrányban játszó Rapid.A kékben játszó aradiaknak emberelőnyben sem jött össze a győzelem | Fotó: Agerpres

Bálint László György aradi vezetőedző nemcsak az elfecsérelt előny miatt lehet elégedetlen, hanem azért, mert csapata tíz forduló óta képtelen nyerni. Az UTA legutóbb tavaly október 25-én győzött, akkor az utolsó helyezett Clinceni otthonában aratott 3–0-s diadalt.

Liga 1., 23. forduló:
Sepsi OSK–Universitatea Craiova 3–1, gólszerzők: Luckassen (1.), Achahbar (54. és 61.), illetve Koljic (8.).
Rapid–UTA 1–1, gólszerzők: Marzouk (76.), illetve Ubbink (45., 11-esből).