EL: nagy sapkát kapott Mourinho Tottenhamja Zágrábban

A Tottenham Hotspurs kiesése jelentette az Európa-liga nyolcaddöntős szakaszának legnagyobb meglepetését: José Mourinho csapata 2-0-s hazaia győzelem után 3-0-ra kikapott Zágrábban a helyi Dinamótól.

Az AC Milan nem tudott élni az egy héttel korábban idegenben kiharcolt 1-1-es döntetlen lehetőségével és a csütörtöki visszavágón házigazdaként 1-0-ra kikapott a Manchester Unitedtől. A továbbjutásról döntő gólt a szünetben beállt Paul Pogba szerezte a 49. percben.

A Rangers is 1-1-re végzett az első meccsen a cseh Slavia Prahával, de a csehek 2-0-ra megnyerték a glasgow-i visszavágót, amit a skótok két kiállítás miatt kilenc emberrel fejeztek be.

A prágaiak második gólját a román Nicolae Stanciu szerezte.

A Villarreal és az Ajax rendkívül magabiztosan, kettős győzelemmel lépett tovább.

A Dinamo Zagreb házigazdaként hosszabbítás után 3-0-ra legyőzte a Tottenham csapatát. Mivel egy héttel ezelőtt a londoniak nyertek 2-0-ra, és most is ilyen eredménnyel zárult a rendes játékidő, ráadásra volt szükség, amely során a Dinamo növelni tudta előnyét. A horvátok mindhárom gólját Mislav Orsic szerezte, aki az idényben már 19 találatnál jár.

A negyeddöntő és az elődöntő sorsolására pénteken kerül sor.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

• AC Milan (olasz)-Manchester United (angol) 0-1 (0-0), tj.: a Manchester United, 2-1-es összesítéssel.
  • Rangers FC (skót)-Slavia Praha (cseh) 0-2 (0-1), Tj.: a Slavia Praha, 3-1-es összesítéssel.
  • Villarreal CF (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-0 (2-0), Tj.: a Villarreal, kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.
  • Young Boys (svájci)-AFC Ajax (holland) 0-2 (0-1), Tj.: az Ajax, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.
  • Dinamo Zagreb (horvát)-Tottenham (angol) 3-0 (0-0, 2-0, 2-0) - hosszabbítás után, Tj.: a Dinamo Zagreb, 3-2-es összesítéssel.
  • Molde FK (norvég)-Granada CF (spanyol) 2-1 (1-0), Tj: a Granada, 3-2-es összesítéssel.
  • Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0), Tj.: az Arsenal, 3-2-es összesítéssel.
  • Sahtar Donyeck (ukrán)-AS Roma (olasz) 1-2 (0-0), Tj.: az AS Roma, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.