Ana Maria Bărbosu a 2025-ös esztendő legjobb női tornásza az európai szövetségnél
A tavalyi Európa-bajnokság négy érmet gyűjtő Ana Maria Bărbosu lett a 2025-ös esztendő legjobb női tornásza az európai szövetségnél.
A román sportolót az European Gymnastics korábban a belga Nina Derwael, az ukrán Taisiia Onofriichuk, a spanyol Melania Rodriguez és a német Darja Varfolomeev társaságában jelölte az elismerésre, a keddi eredményhirdetés alapján pedig magabiztosan nyerte a közönségszavazást.

Méltatásában a sportági szervezet felidézte, hogy a 19 éves tornász tizenkét évvel Larisa Iordache ezüstérme után ismét dobogós helyet szerzett Romániának egyéni összetettben a kontinensviadalon, ahol bronzérmes lett. Ugyanakkor felemás korláton bronzot, gerendán ezüstöt, talajon pedig aranyérmet nyert. Mindeközben még érettségire készült, na meg az amerikai Stanford egyetemre, ahol a tanulmányait és a versenyzést folytatja.
Az idei évben ez az elismerés az első jó hír Bărbosu számára, emlékezetes ugyanis, hogy a svájci bíróság elrendelte a párizsi olimpiai érme ügyének újratárgyalását a Nemzetközi Sportdöntőbíróságon (CAS), ugyanakkor elmulasztott doppingellenőrzés nyomán is jogi eljárás előtt áll. Ez utóbbi ügyben ugyanaz a sztárügyvéd képviseli, aki korábban a teniszklasszis Simona Halepet védte.
CSAK SAJÁT