Férfi kézi Eb: a svédek kikaptak, kezdhetnek a franciáknak szurkolni

A már biztosan továbbjutott Dánia és a már biztosan kiesett Macedónia találkozott a férfi kézilabda Európa-bajnokság varasdi középdöntőjének utolsó előtti összecsapásán. Mint írtuk, tétje a Zágrábban ezzel a találkozóval egyidőben rendezett skandináv derbinek volt, Svédország számára több, Norvégia számára egy forgatókönyv biztosította volna az elődöntős helyet.

Ismételjünk:

Svédország elődöntős, ha

• - nyer Norvégia ellen és Horvátország nem győz Franciaország ellen
  • - nyer Norvégia ellen és Horvátország legyőzi Franciaországot 8 góllal. Ez esetben jobb gólaránnyal kell végeznie Franciaországnál.
  • - nyer Norvégia ellen és Horvátország legyőzi Franciaországot legalább 9 góllal
  • - döntetlent játszik Norvégia ellen és Horvátországnak nem sikerül győznie Franciaország ellen
  • - kikap Norvégiától nem több mint 3 góllal és Horvátország elveszíti a Franciaország elleni mérkőzését
  • - kikap Norvégiától 4 góllal és Horvátország veszít Franciaország ellen. Ez esetben jobb gólaránnyal kell végeznie Horvátországnál és Norvégiánál.

Norvégia elődöntős, ha

• - nyer Svédország ellen legalább 5 góllal és Horvátország kikap Franciaországtól

Az első félidő közepén Norvégia 9-6-ra vezetett, mondhatni, hogy jó úton volt, hogy egyetlen esélyét valóra váltsa, ám a svédek szünetig visszajöttek -1-re. (12-11). Így a norvégoknak fel volt adva a lecke, a második félidőt minimum négy góllal kellett megnyerniük.

A második félidő közepén 19-19-et mutatott az eredményjelző tábla, egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a svédek számára lesz izgalmas a horvát-francia rangadó.

A varasdi Dánia-Macedónia találkozót az északiak nyerték 31-20-ra és 8 pontjukkal biztosan csoportelsőként mennek a zágrábi elődöntőbe, ahol a másik csoport második helyezettjével csapnak össze a döntőbe jutásért.

Az 56. percben 26-24-es norvég vezetésnél a svédek két büntetőhöz is jutottak, amelyek közül csak egyet értékesítettek. A következő támadásból gólt lőttek a norvégok, viszont kettős emberhátrányba kerültek az utolsó percekre és nem volt már erejük az 5 gólos győzelem eléréséhez.

A 28-25-ös végeredmény azt jelenti, hogy a svédek akkor juthatnak az elődöntőbe, ha Franciaország legyőzi a házigazda Horvátországot.