Férfi kézi Eb: a kapusteljesítményen áll vagy bukik a siker

A horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság szombati játéknapján ismét bebizonyosodott, hogy a jó kapusteljesítményen áll vagy bukik egy csapat sikere.

A zágrábi középdöntők első szombati mérkőzésén Franciaország óriási lépést tett az elődöntő felé azzal, hogy hat góllal (23-17) legyőzte Norvégiát. Már a kezdetek kezdetén nyilvánvalóvá vált a világbajnok gall kakasok fölénye, hiszen egy gyors gólváltás után a franciák kapusa, Vincent Gérard lehúzta a rolót (sorozatban tíz védést mutatott be 11 perc alatt), megalapozva csapata előnyét .A Montpellier kapusa a folytatásban is remekelt, de ezt csapattársai nem tudták megfelelően kihasználni a szünetig (10-8).

A 41. percben sikerült egyenlíteniük a skandinávoknak (12-12), fordítani azonban nem tudtak, mert ellenfelük egy 5-0-s sorozattal még a hajrá előtt eldöntötte a meccset.

Vincent Gerard 53 százalékos hatékonysággal védett (36/19), ezért őt választották a mérkőzés legjobbjának. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Cedric Sorhaindo volt, aki mind az öt lövését gólra váltotta. Csapatuk továbbra is százszázalékos a kontinenstornán.

A nap második összecsapásán a Zagreb Arenát zsúfolásig megtöltő 16 ezer hazai szurkoló által hajszolt horvát válogatott végig vezetve verte meg Norvégiát.  A meccs képe rögtön az elejétől kezdve így alakult, Horvátország vezetett 1-2 góllal, az északiak futottak az eredmény után. Többször is volt négy a fór, de Norvégia mindig közelebb tudott zárkózni. Így a szünet előtt is, amikor a veszprémi átlövő, Kent Robin Tönnesen révén egy gólra jött fel, Zlatko Horvat időn túli hétméterese zárta az első játékrészt. (17–15)

Ivan Stevanovic kapus megbabonázta a norvégokat, 38 lövésből 14-et megfogott, ami 37 százalékos mutató. A kapujára tartó utolsó négy löketből hármat hárított. A nyártól Veszprémben kézilabdázó szélső, Manuel Strlek hét lövésből hat gólt szerzett, a túloldalon Sander Sagosen nyolc találata sem volt elég az üdvösséghez.