Férfi kézi Eb: hősiesen harcolt, de kikapott a magyar válogatott

Ismét magyarok ezrei utaztak le a horvátországi férfi kézilabda Európai-bajnokság D-csoportjának otthont adó Varasdra, hogy nyolcadik emberként erőt adjanak hétfőn este az ellen a Spanyolország ellen, amely szombaton 17 góllal (31-17) verte Csehországot. Azokat a cseheket, akikkel Ljubomir Vranjes tanítványai várhatóan élet-halál harcot vívnak majd szerdán a továbbjutást jelentő 3. helyért.

Hacsak csoda nem történik a Varazdin Arénában hétfőn este. A Maszol kiküldött tudósítója ott ül a sajtópáholyban és percről percre tájékoztat az eseményekről.

Nagy László, az MKB Veszprém klasszisa tavaly ősszel vonult vissza a válogatottságtól. A Maszol kérésére megosztotta gondolatait.

Elkezdődött a mérkőzés

3. perc - Eduardo Gubrindo megszerezte a spanyoloknak a vezetést, de Lékai Máté 12 másodperccel később egyenlített 1-1

6. perc - Dzsamali átlőtte a spanyol falat és bombagóljával 2-1 ide.

8 perc - nagyon jó a felállt falunk, de a sanyolok elletámadáshoz jutnak, Balaguer egyenlít. 2-2

9. perc - Dzsamali egyelőre nagyon jól kihasználja magasságát (202 cm), már második gólját szerzi. 3-2

10. perc - Figueras és Valero Rivera találataival ismét a spanyoloknál a vezetés 3-4

12. perc - a spanyolok kétszer, mi csak egyszer találunk be, így a déliek előnye 2 gólosra nő. 4-6

14. perc - Balogh Zsolt óriási bombája beakad a felső sarokba. 5-6

16. perc - a spanyolok legveszélyesebbje egyelőre Balaguer, már harmadik góljánál tart. 5-7

17. perc - Uros Vilovski is felavatja Corralest. 6-7

Jó hír, hogy egyelőre tartjuk a lépést, a csehek szombaton ilyenkor már 5 gólos hátrányban voltak.

19. perc - Vranjes időt kért

19. perc - Bodó Richárd góljával ismét egál, Mikler nagyot véd, a magyarok a vezetésért támadhatnak.

21. perc - Császár az oldalvonalon kívülre passzol, a spanyolok Figeras góljával ismét előnyben. 7-8

22. perc - Bodó lövése kipattan a kapufáról, Rivera két egymásutáni ellentámadásból 3 gólra növeli a spanyolok előnyét. 7-10

24. perc - a mérkőzés első hetesét Császár értékesíti 8-10

25. perc - Sarmiento góljára Bánhidi válaszol, majd Mikler véd nagyot. 9-11 ismét közelebb lopózhatunk. Bartók Dónát találatával ez sikerül is. 10-11

28. perc - Bánhídi egy pillanatra egyenlít, de Sarmiento középkezdés után átfut a magyar védelmet és ismét otta vezetés. Bodó Richárd 11 méterről akkora gólt lő, hogy a spanyol edző időt kér. 12-12

30. perc - a spanyolok kínai figurával mattolják a magyar védelmet, a sípszóra Ligetvári lövése a kapufán csattan. 12-13

Szünet

Elkezdődött a második félidő.

31. perc - Juhász Ádám góljával ismét egyenlít a magyar válogatott. 13-13

Ideje volna vezetni is, nem?

34. perc - a román játékvezetők, Din és Dinu (igen!) leküldik Ancsin Gábort. Perez de Vargas, a spanyol kapus üres kapuba lő gólt. 13-14

36. perc - Sole góljára azonnal érkezett balogh válasza. 14-15.

Zúg a csarnokban, a Ria-ria-Hungária!

37. perc Arino is megszerzi első gólját, 14-16.

Ljuubomir Vranjes időt kér. Szombaton ebben a játékszakaszban szakadt el a fonal.

37. perc - Bánhídi beállóból fordul ki és lő nagyon értékes gólt. 15-16

38. perc - Sarmiento találatával ismét kétgólos a spanyol előny, de Bartóknak sikerül megszereznie csapata 16. találatát. 16-17

39. perc - Mikler hetest véd, Bánhídi egyenlít. 17-17 !!!

41. perc - Figueras és Dujshebaev találataival ismét két góllal vezetnek a spanyolok. 17-19

43. perc - Bánhídi Bence a mérkőzés legeredményesebb játékosa, már 5. találatánál tart. 18-19

44. perc - Balogh Zsoltnak is nagyon jól megy, az ő negyedik góljával ismét egál. 19-19

48. perc - Alex Dujshebaev góljára, Lékai büntetőből válaszol. A szabálytalankodó Canellast leküldik a román játékvezetők, de Alex Dujshebaev emberhátrányból ismét vezetéshez juttatja csapatát. A magyar támadás elakad és Arino ellentámadásból eredményes 20-22. Végre magyar gól is esik a magyar emberelőny alatt, Szöllősi révén. 21-22

48. perc - ismét Arino. 21-23

49. perc - Vranjes kikéri utolsó time outját is.

50 perc - Lékai betörésből hetest harcol ki, amit ugyanő értékesít. 22-23

Kilenc perccel a vége előtt Jordi Ribera is időt kér.

52. perc - Lékai két perces büntetést kap, Valero Rivera belövi a hetest. 22-24

55. perc - Balogh Zsolt törte meg a gólcsendet. 23-24.

56. perc - Canellas lövése mellé megy, a magyarok az egyenlítésért támadhatnak. Pech: Lékai a kapufát találja telibe.

56. perc - Bodót leküldik, a hetest Valero Rivera belövi. 23-25

57. perc - Bánhídi 6. góljával ismét csak egy gól a hátránt, de Arino pillanatokon belül tesz róla, hogy ne így legyen. 24-26

59. perc - spanyol időkérés

Harcoljatok, harcoljatok! - zúg a csarnok.

59. perc - Lékai hetesből. 25-26

60. perc  - Sole bebiztosította a spanyol győzelmet. 25-27

A magyar válogatott szerdán ki-ki meccset játszik Csehországgal. A csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe.

A mérkőzés után a vegyes zónában Lékai Máté rettenetesen felháborodottan kommentálta a román játékvezetők ténykedését a mérkőzés utolsó 2 percében.