Férfi kézi Eb: Szlovéniában ma sok cseh sört meg fognak inni

Csesky, csesky - zúgta a közös szlovén- spanyol kórus a Macedónia elleni mérkőzés utolsó perceiben. A biztatást meghálálták és 25-24-es győzelmükkel több csapatnak is esélyt adtak arra, hogy odaérjenek a zágrábi végelszámoláshoz.

A csoportját megnyerő Macedónia 3 ponttal érkezett a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság varasdi középdöntőjére, ahol - mint írtuk - az első mérkőzésén nagyarányú vereséget szenvedett Spanyolországtól. Hátramaradó két mérkőzésükön Lazarovék elméletileg akár 7 pontot is gyűjthetnek, ezért mindenképpen versenyben vannak az egyik elődöntős helyért.

Első lépésként le kell győzniük, azokat a cseheket, akik a „magyarok helyén” jutottak a középdöntőbe, aztán szerdán meccselhetnek az olimpiai bajnok dánokkal. Meglepetések márpedig vannak, elég a szlovén-spanyol összecsapásra gondolni, ahol a zöldek saját fegyverükkel verték agyon az armadát.

A macedónok már a mérkőzés elején motiváltabban futottak ki, a párcsatákat rendre ők nyerték, a faluk jól mozgott. Erre nincs jobb bizonyíték, hogy a magyarokat egyedül megverő Ondrej Zdrahala a 19. percben dobta első gólját. (8-6)

A 24. percben először nőtt négy gólosra a balkániak előnye (11-7), de a csehek egy jobb sorozattal visszajöttek a félidő végéig -2-re (13-11).

A második félidő is ugyanabban a kulcsban folyatódott, a macedónoké voilt az elsőhegedűs szerep, az ő akaratuk érvényesült a pályán. A 40. percben 17-12-t mutatott az eredményjelző tábla.

A csehek hihetetlen módon tértek vissza a meccsbe, a 49. percben feljöttek 2 gólra (21-19), majd 6 perccel a vége előtt egyenlítettek is. Ekkor a szlovén és spanyol szurkolók kórusa elkezdte a Czesky, czeksy- rigmust: mindkét csapatnak nagyon jól jönne, ha a macedónok legalább egy pontot veszítenének.

A poén az 57. percben csattant, amikor Pavel Horak átlövésből bevette Ristovski kapuját és a csehek a mérkőzés során először vezettek. (24-23)

A mérkőzés utolsó másodpercére is maradt dráma, a macedónok időntúli hetessel kaptak esélyt az egyenlítésre, ám Mrvka megfogta Velkovski lövését. A csehek 25-24-re megnyerték a meccset és ezzel tulajdonképpen maguknak, a szlovéneknek, a németeknek és a spanyoloknak is nagy szolgálatot tettek.

A macedónok ezzel lemondhatnak az elődöntőről, a dánok viszont már ott vannak a legjobb négy között. A másik elődöntős helyért még négy csapat küzd ebben a hatosban. A szlovénok és a csehek is csak akkor juthatnak tovább az elődöntőbe, ha megnyerik az egymás elleni meccsüket, majd a spanyol–német összecsapás döntetlennel végződik.