Férfi kézi Eb: ötödik meccsét is megnyerte, de még nem dőlhet hátra a francia válogatott

Két izgalmaktól mentes összecsapást rendeztek a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság hétfői napján.

A Zagreb Arena ismét tüntetően kongott a szerb válogatott fellépése alkalmával, csak a Franciaországból érkezett alig száz fős galeri hallatszott a 16 500 néző befogadására alkalmas létesítményben. A magyarázat természetesen a balkáni háború "öröksége", miközben - mint tapasztaltuk - a többi szomszédos országból ezrével érkeznek nézők, a szerbek nem tették tiszteletüket sem Splitben, sem pedig Zágrábban.

A pláviknak amúgy sem lett volna esélyük a bombaformában játszó Karabaticék ellen, a franciák immár ötödik mérkőzésüket nyerték meg Horvátországban. S bármilyen furcsán hangzik, még így sem dőlhetnek hátra.

Az első félidő elején a szerbek egy 4-0-s sorozattal elléptek esélyesebb riválisuktól, a franciák azonban Nedim Remili és a Karabatic-fivérek vezérletével a szünetig egy 4-0-s és egy 5-0-s gólszériával válaszoltak, így magabiztosan vezettek. A második felvonásban nem változott a játék képe, így a franciák továbbra is százszázalékos mutatóval menetelnek az elődöntő felé. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Luka Karabatic, illetve a szerb Nemanja Zelenovic volt, egyaránt hét góllal.

Mint arról helyszíni tudósításainkban beszámoltunk, az 5 200 néző befogadására alkalmas Varazdin Arenában szerepelt a Ljubomir Vranjes vezette magyar válogatott is, ám a csapatot elkísérő több ezres magyar tábor számára csalódást okoztak Lékaiék: három vereséggel  - 25-32 Dánia ellen, 25-27 a spanyolokkal szemben és 27-33 a mindent eldöntő találkozó Csehország legjobbjaival szemben - utolsó helyen végeztek a D-csoportban és ezzel számukra véget ért az Eb.

A nap második mérkőzésn a svéd válogatott végig vezetve, kilenc góllal legyőzte Fehéroroszország csapatát. A skandinávok az első perctől kezdve magabiztosan vezettek, és bár a fehéroroszok a szünet után sorozatban három góllal némileg felzárkóztak, de egyenlíteni nem volt esélyük. Sikerével a svéd csapat megőrizte esélyét az elődöntőbe jutásra.

Az utolsó fordulóban svéd–norvég és horvát–francia mérkőzést rendeznek. Még a francia, horvát, svéd és a svéd, norvég, horvát trió között is kialakulhat körbeverés. A csoportból még egy válogatott sem biztosította a helyét az elődöntőben. A franciáknak van erre a legjobb esélyük, de a horvát, a svéd és a norvég csapat is bejuthat még a legjobb négy közé.