Ritka római császárszobrot találtak Törökországban
Hadrianus (76–138) római császár két és fél méter magas szobrát fedezték fel régészek Törökország nyugati részén, az Alabanda antik város helyén, a mai Aydinban folyó régészeti ásatásokon, írta az MTI.
A régészeti lelőhely igazgatója, Ali Yalcin Tavukcu arról tájékoztatta az Anadolu török hírügynökséget, hogy a ritka császárszobrot hat darabra törve találták meg a földben.
Az igazgató szerint csak nagyon kevés hasonló szobor található a világon. A szobrot valószínűleg abból az alkalomból állították a II. században, hogy Publius Aelius Traianus Hadrianus császárként a térségbe látogatott.
Aydın'ın Çine ilçesinde yer alan Alabanda Antik Kenti'ndeki meclis binasında devam eden kazılarda Roma İmparatoru Publius Aelius Traianus Hadrianus'un 1900 yıllık olduğu tahmin edilen heykelinin parçaları bulundu. Kaynak: AA @iktm09#arkeolojihaber #arkeoloji #DahaFazlaArkeoloji pic.twitter.com/rh6akbgKCN
— arkeolojihaber (@arkeolojihaber) September 10, 2021
A szobrot restaurálás után várhatóan az aydini régészeti múzeumban állítják ki. A lelőhelyen folytatják az ásatásokat abban a reményben, hogy további izgalmas leleteket találnak a korból.
Hadrianus, az „öt jó császár” egyike, 117-től 138-ig uralkodott, uralma a béke és a virágzás korának számít a Római Birodalom történetében.
CSAK SAJÁT