Döntött az Egyesült Államok legfelsőbb bírósága a TikTok sorsáról

Vasárnaptól betilthatják a TikTok-ot az Egyesült Államok területén, miután a legfelsőbb bíróság pénteken elutasította a kínai közösségi média platform fellebbezését.

Az amerikaiak nemzetbiztonsági kockázatnak tartják az alkalmazást, mert annak tulajdonosa, a ByteDance nevű technológiai vállalat a kínai kormányzat befolyása alatt áll. Ennek nyomán fogadták el tavaly azt a törvényt, amelyben arra kötelezték a céget, hogy 2025. január 19-ig adja el az amerikai részvényeit egy amerikai befektetői csoportnak, különben blokkolják az alkalmazást az Egyesült Államok területén.

Vasárnaptól betilthatják az Egyesült Államokban a TikTok-ot | Illusztráció: Pexels

A ByteDance ezt alkotmányellenesnek tartotta és bírósághoz fordult. A legfelsőbb bíróság az utolsó jogi mentsvára volt a cégnek, de fellebbezését elutasították, számolt be az AFP.

A TikTok-nak mintegy 170 millió felhasználója van az Egyesült Államokban, de az már az új kormányra hárul, hogy a betiltását gyakorlatba ültesse. Az pedig még egyáltalán nem biztos, hogy ez megtörténik. Január 20-én hivatalba lép ugyanis a tavaly megválasztott elnök, Donald Trump, aki bár 2000-ben még megpróbálta betiltatni a platformot, immár olyan jelzéseket adott, amelyek alapján a megmentését célozza.

A legfelsőbb bíróság döntése várható volt és mindenkinek tiszteletben kell tartania. Én hamarosan meghozom a döntést, de időre van szükségem, hogy megvizsgáljam a helyzetet” – üzente Trump pénteken.

A BBC csoportba gyűjtötte azokat az államokat, amelyek betiltották a TikTokot. Indiában már 2020 júniusában blokkolták, azóta Irán, Nepál, Afganisztán, Szomália is „elnémította” a népszerű alkalmazást.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?