banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Biztonságból elégtelen: felmosta a padlót az új Dacia típusokkal az Euro NCAP

A lehetséges ötből egy csillagot kapott csak a Jogger és az első elektromos Dacia, a Spring is.

Nagyon gyenge minősítést kaptak az új Dacia modellek az Európában forgalmazott autók biztonságával foglalkozó szervezettől (Euro NCAP). A legfrissebb jelentés szerint az első számú hazai autógyártó új modellje, a Dacia Jogger egyetlen csillagot kapott a lehetséges ötből. Ez főleg annak fényében siralmas eredmény, hogy elődje, a Sandero Stepway még kétcsillagos volt.A Jogger rosszabbul szerepelt, mint elődje a Sandero Stepway | Fotó: Facebook/Dacia

„A Dacia rossz irányba haladt a Joggerrel” – olvasható a Euro NCAP értékelésében. A szervezet azért értékelte le a gépkocsit, mivel a hétüléses változatában a hátsó helyeknek nincs elektronikus figyelmeztető funkciójuk a biztonsági öv bekapcsolására. A Logant korábban, a Sanderóhoz hasonlóan, szintén kétcsillagosra értékelte a több európai kormány és az Európai Unió által működtetett szervezet.

A járműveket törésteszteknek vetik alá. A tesztelés során négy szempontot vesznek figyelembe: a felnőtt-, illetve a gyerek utasok biztonságát, a gyalogosoknak és kerékpárosoknak nyújtott védelmét, valamint a biztonságot szolgáló beépített jelzőberendezéseket. Az első két kategóriában a Joggert 70, illetve 69 százalékosra értékelték, a harmadikban 41, utóbbiban pedig 39 százalékosra. A részletes értékelés itt tekinthető meg.

Sovány vigasz, hogy 2021 decemberében szintén egy csillagot kapott az első elektromos Dacia, a Kínában gyártott Spring, azonban a részletes minősítése a Joggerénél is gyengébb. A Spring esetében a felnőtt utasok biztonsága 49 százalékos, a gyerekeké 56, a gyalogosoknak és bicikliseknek nyújtott védelem 39, míg a jelzőberendezések terén 32 százalékos az autó.

Az Euro NCAP szakemberei kifejezetten éles kritikával illették az elektromos Daciát. „A mérnöki egyszerűség mesterei olyan terméket dobtak piacra, mely az egyszerűség szintjét sem éri el. Az ütközési teszteken elért eredményei kifejezetten problémásak, a frontális ütközések során nagy a veszélye a halálos sebesüléseknek a gépkocsivezető mellkasán és a hátul ülő utasok fején. Oldalütközés esetén a hátul ülők mellkasi védelme is minimális” – olvasható a jármű biztonságtechnikai értékelésében.

Tavaly és idén a két Dacián kívül egyetlen más, újonnan piacra dobott modell sem kapott egy csillagot. A Renault-csoport egy másik autója, a Renualt Zoe azonban még gyászosabban szerepelt, egy csillagot sem érdemelt ki a tesztelés eredményeként.

 

banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?