Erupei: egy szilágysági tervező kártyajátéka hódít a fiatalok körében

A gyerek és a felnőtt is szeret játszani, néha közösen, társasjátékozva. Vannak, akik nemcsak játszanak, hanem terveznek is, hogy szórakoztassák, boldoggá tegyék, inspirálják és fejlesszék a játékos kedvűeket. Eláruljuk, hogy az ötletgazda egy hagyományos kártyajátékkal örvendeztette meg a tíz évnél idősebbeket. Amióta megjelent, körülbelül egy hónapja, egyre többen érdeklődnek és válnak a játék rabjaivá, melynek már a lenyűgöző grafikája megragadja az érdeklődőt. Doboza egyedileg tervezett és 3D-nyomtatással készült.

„Mindig is vonzottak a társas- és videójátékok. Három és fél évig dolgoztam játéktervezőként a mobiljátékok piacán. A munkámból adódóan ráuntam a tucatjátékokra és szerettem volna egy olyan játékot megalkotni, amire igazak az alábbi jellemzők: offline, tehát fizikai játék, én is szívesen játszok vele, minőségi anyagokból készül” – mesélte a játék megálmodója.

A játék jelenlegi verziója körülbelül két év alatt készült el. Ennyi idő kellett ahhoz, hogy leteszteljék, kiforrjon a koncepciója, kijavítsák a teszt során felbukkanó hibákat és a grafika is vonzóbbá váljon.

Az Erupei kártyajáték

„Szerettem volna másokkal is megszerettetni a valószínűségszámítás és statisztika szépségeit, viszont száraz számokkal ez nem lehetséges. Ezért terveztem meg az Erupei játékot, amelyben mindkettő jelen van, csak itt épp a méhecske királyság tagjait gyűjtögetem ahelyett, hogy a 99 lapból négy megszerzésének valószínűségét számolgatnám. A kettő ugyanaz, csak más köntösben. Ez a játékok varázsa, hogy fejleszti a képességeinket miközben mi jól szórakozunk” – mutatott rá az ötletgazda.

Fotó: Kedves Arnold

Az érdeklődő három különböző csomag kártya közül választhat. Az egyik az Állati Királyságok nevet viseli, és általa felfedezhető az állatok vad, törzsi világa, ahol a természet törvényei dominálnak. Ez a kiadás elhozza a vadvilág erejét és harmóniáját a játékba. A Cuki Teremtmények csomag által a játékos elmerülhet egy varázslatos világban, tele bájos lényekkel és játékos grafikákkal. Tökéletes választás azoknak, akik kedves és vidám élményre vágynak, és a legutolsó, az Emberi Királyságok középkori kalandokba kalauzol, ahol a hatalomért és a hűségért folytatott küzdelmek dominálnak a lovagok és mágusok világában.

„A játék fantasy világban játszódik, ahol öt birodalom van: tűz, víz, föld, levegő és szél. A játékos célja különböző kártyakollekciókat összegyűjteni, amelyek pontokat érnek. Az a játékos nyer, aki a végén a legtöbb pontot gyűjtötte össze. A játékmenet egyszerű: az egyik játékos megtippeli társa kártyáját, és ha eltalálta, megkapja a lapot, illetve újból kérdezhet. Ha nem talált, akkor a következő játékos jön” – magyarázta a játék megálmodója.

Az Erupeit 3-10-en játszhatják, a játékidő körülbelül 30-60 perc. Minden csomag 24 képességkártyát tartalmaz, kilenc egyedi képességgel. A képességkártyák minden kiadásban az adott játékvilág témájához igazodnak, különleges illusztrációkkal, és lehetőséget adnak, hogy egyetlen mozdulattal megváltoztassuk a játék menetét. Ezek a lapok teszik izgalmassá a taktikázást.

Fotó: Kedves Arnold

„Ez a kártyajáték igazi közös élmény, amely közelebb hozza a játékosokat – legyen szó családi estéről vagy baráti összejövetelről. A közös stratégiázás garantáltan emlékezetessé teszi az együtt töltött időt!”

2024 szeptemberében az üzlettársammal megalapítottuk a Galactic Board Games játékkiadó céget. Ennek célja minél több minőségi, nem digitális játék kiadása, hogy kicsit szakítsuk ki az embereket a digitális térből. Webshopon keresztül értékesítjük a játékot, és van egy nemzetközi blokklánc alapú közösségünk. A tagok számos előnyre tehetnek szert: exkluzív kedvezményes árak, early bird hozzáférés játékokhoz, aktív beszélgetős csatornák, egyedi ajánlatok, ajándékok stb. Nálunk az innovatív megoldások nem ragadnak meg üres jelző szintjén” – zárta a beszélgetést Rudolf.

Játékest Szilágybagoson

Nagyszámú fiatal gyűlt össze november 15-én este a szilágybagosi kultúrotthonban. Mindenki az új játékot szerette volna élesben kipróbálni, és a játéknak óriási sikere lett. Rudolf elmondta: jó volt látni a sok örömteli pillanatot, a képernyővel lefelé fordított telefonokat, és a nevetésekkel teli asztalokat. Ez az este újra bebizonyította, hogy a közös játék képes közösséget építeni, és egy kis emberi kapcsolódás igazán sokat tud adni mindenkinek.

A játéktervező is szeret játszani, mint mesélte, számára egy játék nem csak puszta kikapcsolódást jelent. Ritka azon esetek száma, amikor élvezetből játszik, mindig szeret taktikázni és törekedni a győztes pozíció megszerzésére, amikor összefüggéseket kell keresni valamiben és stratégiát alkotva haladni egy cél felé. A játékokban ezeket a mögöttes mechanizmusokat mindig élvezettel kutatja fel.

„Leginkább a stratégiai játékokat szeretem, ahol előre kell tervezni a győzelemhez. Viszont ezekből is a kedvencekben megvan egy csipetnyi véletlenszerűségi faktor (például kockadobás). Így nincs úgymond egy győztes stratégia, ami unalmassá tenné a játékot. Sokkal inkább minden új játékban az adott lehetőségekhez kell igazodni. Például kedvenceim közé tartoznak a klasszikus stratégiai játékok közül a sakk, malom, kanaszta és az újabbak közül a Catan, Monopoly” – zárta Iepure Rudolf.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?