Szabályozták az iskolai térfigyelőkamerák felszerelését

Bizonyos feltételek mellett az iskolákban felszerelhetők térfigyelő kamerák – írja elő egy pénteken elfogadott sürgősségi kormányrendelet.

A kormány sajtóirodájának közleménye szerint a közoktatási és a felsőoktatási törvényt módosító jogszabály előírásának célja az erkölcsi/magatartási szabályokat sértő vagy azok megsértésére ösztönző viselkedés – szóbeli, fizikai, érzelmi erőszak, zaklatás – megelőzése az oktatási intézményekben, írta az Agerpres.

Illusztráció: Pexels

A rendelet szerint a térfigyelő kamerák felszereléséről az iskola vezetősége dönt a szülők, a nagykorú diákok és az intézmény alkalmazottainak beleegyezésével. Rendkívüli helyzetekben, amikor jelentős számú panasz érkezik iskolai erőszakos cselekményekre, a kamerák telepítéséhez elég tájékoztatni az érintetteket az intézkedésről.

A kamerákat a tantermekbe, az iskolaépületre, a folyosókra, az étkezdékbe és dísztermekbe, a bentlakások közös használatú helyiségeibe, illetve a tornatermekbe is fel lehet szerelni, kivéve az öltözőket és a mosdókat.

Emlékezetes, hogy Ligia Deca tanfelügyelő tavasszal jelentette be, hogy a tanintézetek vezetőségére bíznák a kamerák esetéges felszerelésére vonatkozó döntést. Ennek kapcsán több tanügyi szakszervezet, szülő és pedagógus is megfogalmazta kritikáját, miszerint nem támogatják a javaslatot, hogy a pedagógusok és szülők beleegyezése nélkül bekamerázzák az osztálytermeket. Utánajártunk, mit gondolnak a tanárok, a diákok és a szülők a tervezetről. A Maszol által megkérdezett diákok, szülők és pedagógusok szerint mélyebbre kell ásni az iskolai erőszak visszaszorításához.

Ismeretes, hogy tavasszal például egy temesvári általános iskolában a mosdókba szereltek fel kamerákat, és bár azokat nem üzemelték be, mégis nagy felháborodást váltott ki a szülők részéről.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?