Plüssmaci várja bőkezű gazdáját a Charity Shop támogatására

Marosvásárhely első adományboltja, amely 2024 nyarán nyitotta meg kapuit, egy különleges kezdeményezéssel kívánja felhívni a figyelmet működésére és céljaira. Az üzlet fenntartásának érdekében egy kedves, adományból érkezett plüssmackót bocsátanak árverésre, és arra kérnek mindenkit, hogy vegyenek részt a licitálásban, támogassák az adománybolt működését.

Nemes Tibor marosvásárhelyi zenész, színművész édesanyjával, Koreck Máriával és a Divers Egyesülettel közösen hozta létre a Charity Shop nevű boltot, amely teljes egészében önkéntes munkával működik. „Minden vásárláskor a perselybe bedobott adomány a mélyszegénységben élő gyermekek oktatását, étkeztetését és fejlődését szolgálja, mellyel édesanyám, egyesületével közösen évtizedek óta foglalkozik.A rendszer nagyon egyszerű: az emberek beviszik a boltba a már nem használt de jó állapotban lévő ruhájukat vagy csak simán vásárolnak. Árak nincsenek. Annyit adnak, amennyi számukra kedves. A bolt fél év alatt igazi közösségi térré vált. Nagyon sok szerényebb pénztárcájú embernek segít felöltözni a téli és nyári hónapokban egyaránt, ugyanakkor a ruhák újrahasznosítására is neveli az embereket" - írja Facebook bejegyzésében Nemes Tibor.

A licitre bocsátott plüssmaci egy különleges darab, mely szintén adományként érkezett az üzletbe. „Ez a mackó nemcsak egy aranyos játék, hanem egy szimbóluma annak, hogy minden adomány segíti a közösségünket és a gyermekek jövőjét” – folytatta a fiatal énekes. A licitálás célja nem csupán pénzgyűjtés, hanem a figyelemfelhívás is, hogy az adománybolt továbbra is segíthesse a rászorulókat és fenntarthassa a közösségi célokat.

A Divers Egyesület elnöke, Koreck Mária elmondta, a boltot nagyon sokan keresik fel. Főként adományokkal. „Mind többen és többen keresnek meg, szinte nem tudjuk már követni a feldolgozással, a szortírozással ezt a rengeteg felajánlást, és nagyon köszönjük, mert ez az alapja az üzletnek is. Van már egy olyan közösség, aki rendszeresen bejön, idősebb személyek, akik jól érzik ott magukat, elbeszélgetünk velük. Családi hangulat alakult ki. Fiatalabbak is bertérnek, sok iskolás, fiatal egyetemista kezd oda járni, és ők azok érdekes módon, akik valahogy az érték szerint adományoznak. Ők fel tudják mérni annak a tárgynak, vagy ruhadarabnak az üzleti értékét és hálásak azért, hogy hozzájutnak annak az árnak a töredékéért.

A vevőkörünk 60 százaléka olyan akinek nincs anyagi lehetősége drága ruhákat vagy tárgyakat vásárolni, itt akármennyit bedobhatnak a perselybe, nem nézi senki. Így ők is hozzájutnak nagyon jó minőségű ruházathoz, vagy a gyerekeknek megengedhetnek egy játékot vagy könyvet, amit máskülönben nem tudnának megvenni. Így eljutunk másokhoz is, mint a „mi családjaink”, akiknek a gyerekeikkel napi szinten foglalkozunk. Sokan jönnek a környező falvakból. Látszik, hogy be van osztva: külön a buszpénz és külön egy kevéske amiből itt vásárolhatnak. Megható és jó érzés, hogy ezt a célját elérte a Charity shop.

Koreck Mária és fia, Nemes Tibor. A maci adományként érkezett a Charity Shopba |Fotó: Nemes Tibor Facebook oldala

Koreck Mária elmondása szerint fia egyetemista korában verseket árult annak érdekében, hogy meleg ételt adhassanak rászorultaknak karácsonyra (200 adag ételre való pénzt sikerült gyűjteni), és most is úgy gondolta, hogy fel kell hívni a figyelmet arra, hogy működése után hat hónappal éppen szinten tudja tartani magát a bolt, de nem tudnak belőle a közösségi központnak félretenni, és annak a kockázata is nagy, hogy veszteségessé válik. „Ezt a macit találtuk arra méltónak, hogy erre felhívja a figyelmet" - tette hozzá a Divers Egyesület elnöke. A licit részleteiről Nemes Tibor és Koreck Mária Facebook oldalán olvashatnak és ugyanott lehet felajánlani összeget. Hétvégén beszámolnak arról, hogy kié lett a maci.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?