Nyolcadszor szervezték meg a MOL Gyermekgyógyító Kupát

Az elmúlt hétvégén nyolcadik alkalommal szervezték meg a hiánypótló sporteseményt a Fehér megyei Lőrincrévén. Szombaton a MOL Gyermekgyógyító Kupára, vasárnap látványos lovasfesztiválra került sor.

Kellemes meglepetésben volt részük mindazoknak, akik szombaton és vasárnap a Maros szomszédságában fekvő lovasközpontba látogattak, hiszen egy teljesen felújított lelátó várta őket. A közelmúltban megvalósult, a Kárpát-medencei Lovasprogram keretében finanszírozott beruházásnak köszönhetően, idén már kényelmesen lehetett megtekinteni a versenyszámokat, mindenkinek jutott ülőhely, így az időnként szemerkélő eső sem kergette haza idejekorán a nézőket.Fotó: Lőrincz Kinga/Kiss Csaba

A kétnapos rendezvény struktúrája hasonló volt az előző évekéhez. Szombaton a fogyatékkal élő gyermekek számára, vasárnap a versenylovasoknak szerveztek megmérettetést. 

A Hip-Tep Lovasterápiás és Szabadidőlovas Egyesület legnagyobb rendezvénye egyre ismertebbé és népszerűbbé válik, évről évre mind több érdeklődőt vonz a hangulatos faluszéli lovardába. A MOL Kupa idei kiadásán tizenhét terápiás egyesület vett részt az ország minden részéből, Moldvától és a Székelyföldtől kezdve a Bánságig és Máramarosig, mintegy hetven gyerekkel. Idén bevezettek egy negyedik próbát is, egy ügyességi pályát azon gyerekek számára, akik nem tudnak lovastornászni vagy nem tudnak önálló lovaglásban indulni. Az összesítőben első helyen Nagyvárad, másodikon Nagybánya, harmadikon pedig Galac végzett.

A fogyatékkal élő gyerekek iránti empátia növelése érdekében, a szervezők idén először nagyenyedi iskolásokat hívtak meg az eseményre, akik motivációs plakátokat készítettek számukra ajándékba.

A Balogh Csilla és Csaba által alapított egyesület 2009-ben elsőként honosította meg Romániában a lovasterápiát, azóta évente 50-70 fejlődésben visszamaradt gyereken segítenek ezzel a módszerrel. A MOL Gyermekgyógyító Kupa minden évben kiváló lehetőséget kínál arra, hogy a fogyatékkal élő gyerekek is megmutassák: bátorságban ők sem maradnak alul a többiektől.Fotó: Lőrincz Kinga/Kiss Csaba

A második nap 110 gyermek versenyzett, volt aki több számban rajtolt. Az ügyességi pályától a díjugratásig a legváltozatosabb versenyszámokban remekeltek a gyerekek és kápráztatták el a zsűrit meg a nézőközönséget.

Balogh Csilla lovasterapeuta a következőképp foglalta össze élményeit a Maszolnak: „Nagyon jólesett a sok pozitív visszajelzés, ami a szülők részéről jött, de az egyesületektől is jelezték a kollégáim, hogy nőtt a színvonal a tavalyi kiadáshoz képest. Minden eddiginél több szülő besegített a két nap alatt és előtte is, nélkülük nem tudnánk lebonyolítani zökkenőmentesen az eseményt. A lovasterápia egy valódi kis összetartó csapatot formált az évek során, ami számunkra igazi erőforrást jelent a küzdelmes mindennapokban.”

Kapcsolódók

Kimaradt?