Kicserélik a segesvári Óratornyot borító színes zománcos cserepeket és bádogrészeket

Kicserélik a segesvári Óratornyot borító színes zománcos cserepeket és bádogrészeket, miután kiderült, hogy a régi burkolat túlságosan megrongálódott - közölte hétfőn Ioan Iulian Sirbu polgármester.

A világörökség részét képező segesvári óváros legértékesebb épületénél tavaly kezdődtek el a felújítási munkálatok, melyek jelenleg is tartanak. Ioan Iulian Sirbu polgármester szerint a munkálatok menetét az lassította, hogy a színes zománcos cserepek kézzel való elkészítése több időt vett igénybe, mint gondolták - írta az Agerpres hírügynökség alapján az MTI. A polgármester reményét fejezte ki, hogy ezután a tervek szerint fognak haladni a felújítással.

Fotó: Maszol

Elmondta: a munkálatok során a 14. században épült Óratorony teljes burkolatát kicserélik, miután kiderült, hogy jobban meg van rongálódva, mint azt az előtanulmányok mutatták. A tavaly elkezdődött felújítási munkálatok alatt a torony gerendázatát is cserélni kellett, mert megette a penész. Idén a zománcos cserepezést és bádogrészeket rekonstruálják az eredeti tervek szerint.

A munkálatok alatt az épület egyes részei – például az erkély – le vannak zárva, de a benne található múzeum látogatható -– közölte a polgármester.

Az egykori szász város jelképének számító 64 méter magas tornyon 130 éve végeztek utoljára felújítási munkálatokat. A mostani beavatkozáshoz nagy reményt fűznek a szakemberek, abban bíznak, hogy az aranyozott toronygombban megtalálják a város krónikáját, melyre a leírások szerint az 1894-ben végzett felújításkor bukkantak a munkások, ezt kiegészítették és visszahelyezték.

A város jelképének is tekintetett Óratorony a segesvári vár főkapuja, a középkorban a tanácsterem, jelenleg múzeum működik benne. A 17. században készült órájának két számlapja van, az egyik a város, a másik a vár felé néz. Az óralap melletti fülkékben találhatók az óraütéskor körbejáró figurák, a város egyik fő turistalátványosságai.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?