Kelemen Hunor: az elmúlt nyolc évben közösséget is építettek Szatmárnémetiben

Zsúfolásig telt szerda délután a Szatmárnémeti Északi Színház előadóterme: a Szatmárnémeti RMDSZ ekkor tartotta jelöltállító, rangsoroló küldöttgyűlését, amelyen 340 küldött mondott véleményt szavazat formájában a helyhatósági választás jelöltjeiről.

A polgármesterjelölt esetében nagy meglepetés nem érte a küldötteket: Kereskényi Gábor egyedüli jelöltként jelentkezett a tisztségre, amelyet már két mandátum óta ellát.

A szerző felvételei

A tanácsosjelöltek esetében viszont volt verseny: jelen pillanatban 12 tanácsosa van az RMDSZ frakciónak a Szatmárnémeti Városi Tanácsban, ebből kettőt a politikai partner, a Német Demokrata Fórum delegáltjai foglalnak el. Tíz helyre jelentkezett tehát 18 személy, köztük vannak tapasztalt tanácsosok, de újoncok is. A küldötteknek közülük kellett tíz személyt támogatniuk szavazatukkal, hogy kialakuljon a végső sorrend: Balog Benjámin, Barakonyi Gergő, Bertici István, Bob Lóránd, Butka Gergő, Fornwald László, György Ildikó, Hrenyu Péter, Illes Adrián, Kiss József, Maskulik Csaba, Német Szabolcs, Póti Eduard, Ressler Stefan, Szabó István Norbert, Szejke Ottilia, Szilágyi Edömér és Szőcs Péter-Levente.

A rendezvényt Pataki Csaba megyei tanácselnök, a Szatmár Megyei RMDSZ elnökének köszöntője indította. Mint kiemelte: sokan tudnak hidakat, utakat építeni, de Kereskényi Gábor és csapatának az érdeme, hogy visszaadták az embereknek a hitet, jövőképet mutatva, miszerint itthon lehet élni, lehet jól élni. Rámutatott továbbá, hogy a városi győzelem a helyhatósági választásokon mit sem ér a megyei győzelem nélkül, annak pedig elvész az értéke, ha az EU-parlamenti választásokon nem szerepel sikeresen az RMDSZ.

Az esemény fontosságát jelzi, hogy jelen volt az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor is. Köszönetet mondott a hamarosan véget érő mandátumban elvégzett munkáért nemcsak Kereskényinek, de a megyét vezető Pataki Csabának is.

„Mindig örömmel jöttem Szatmárnémetibe az elmúlt években, hisz itt mindig történt valami, mindig azt láttuk, hogy fejlődik a város. Ez azért volt lehetséges, mert 2016-ban szakítottunk a múlttal. 2016-ban, amikor visszaszereztük, visszanyertük Szatmárnémetit és Szatmár megyét, akkor a múlt városát és megyéjét állítottuk egy másik pályára. Sikerült a fejlődés pályájára állítani a megyeközpontot és a megyét is, és ez nagyon fontos volt. Szakítottunk azzal a múlttal, amely 2012-ben úgy nézett ki, hogy itt egyetlen egy cél volt, mindenki összefogott ellenünk, mindenki összefogott a magyarok ellen, és akkor legyőztek bennünket. 2020-ban már az eredményekre tudtunk építeni. Azt mondtuk, hogy a munkát folytatni akarjuk itt, és azóta is sikerült Szatmárnémetit, a megyét mozgásban tartani. Tehát akkor, amikor Szatmárnémetiről beszélünk, azt mondom, és azt állítom, hogy itt közösséget is építettek. Kereskényi Gábor egy sikeres közösséget épített, sokszor ellenszélben is. És ez a megyére is igaz, hisz Pataki Csaba is sikeres közösséget épített” – mondta.

Rámutatott, hogy az elmúlt nyolc évnyi RMDSZ-es vezetés után kijelenthető, jól jártak a magyarok, jól jártak a románok, jól jártak a svábok, Kereskényi Gábor pedig minden szatmári polgármestere volt.

Az esemény Kereskényi Gábor polgármester beszédével folytatódott. Emlékeztette a küldötteket, hogy milyen volt 2016-ban a város, amiből mára egy fejlődő települést tudtak létrehozni, rengeteg munkával. A rengeteg megvalósítás mellett pedig tervek is vannak bőségesen.

„Becsülettel, a szatmáriak érdekeit szem előtt tartva dolgoztunk az elmúlt hét évben. Ennek a munkának az eredményét románok és magyarok, fiatalok és idősek egyaránt érzik a mindennapokban. (…) Folytatjuk a lakóövezetek zöldítését, szabadidős zónák kialakítását: folyamatban van a Sárerdő szabadidős övezet projektje, megszépül a Kossuth-kert és a Lucaciu park. Parkosítjuk az elhanyagolt területeket, új játszótereket hozunk létre. A Szamos-partot visszaadjuk a szatmáriaknak, egyre több szakaszon építünk ki szabadidős és pihenő övezeteket. Folytatjuk bölcsődéink, óvodáink, iskoláink korszerűsítését, a legmodernebb felszerelésekkel látjuk el őket. Új bölcsődéket építünk. Folytatjuk a város középületeinek felújítását: a Dinu Lipatti Filharmónia, az egyházi épületek és városi nevezetességek egyaránt megszépülnek. Folytatjuk a sportcsarnok építési projektjét, befejezzük a Kossuth-kert mellé tervezett uszoda építését, megépítjük az Unio sportkomplexumot. Visszavesszük a komolytalan magánvállalkozók által lezüllesztett városi strandot, korszerűsítjük, és visszaadjuk a szatmáriaknak. Figyelünk a szépkorúakra: nappali idősközpontokat hozunk létre, kiterjesztjük a szépkorúaknak nyújtott szociális szolgáltatások körét. Befektetőket vonzó technológiai város leszünk: új ipari parkot építünk a körgyűrű déli részénél” – sorolta a terveket Kereskényi Gábor.

Az új mandátumban a szatmári városvezetés nagy hangsúlyt kíván fektetni a közlekedés modernizálására. Olyan várost építenének, amelyen autóval 7 perc alatt, kerékpárral 15 perc alatt lehet átvágni.

Kétemeletes parkolóház épül a Károlyi közben (Kogalniceanu u.) és a Várdomb (Decebal) utcán. Két gyalogos felüljáróval gyorsítanák meg a közlekedést a forgalmas útkereszteződésekben, és vasúti aluljáróval kötnék össze a Batizi utat a Sugárúttal – mely útszakasz jó ideje le van zárva az autós forgalom elől, hosszas kerülőre kényszerítve az autósokat. Kerékpárutat építenének a Szamos töltésen a Golescu hídtól Pusztadaróc irányába, a vasúti hídtól Szatmárudvari irányába, a város területén 19 kilométer hosszúságban, valamint a környező települések irányába – ezt szolgálhatná ki a készülő kerékpárkölcsönző rendszert. A most épülő, az új városközpontban hamarosan átadandó gyalogos és kerékpáros híd mellett újabbat építenének a Szamoson, amely a Tisztviselőtelepet kötné össze a 16-os lakóteleppel. Új buszterminált építenének, újabb környezetkímélő autóbuszokat vásárolnának.

A hatékonyabb közlekedést forgalomirányító rendszerrel, okos jelzőlámpákkal érnék el, és átláthatóbbá tennék a lakótelepi parkolási rendszert is.

A beszédet a tanácsosjelöltek bemutatkozása követte, majd sor került a szavazatok leadására is. A küldöttek Kereskényi Gábor jelöltsége kapcsán igennel vagy nemmel szavazhattak, a 18 nevet tartalmazó tanácsosi listán pedig tíz személyt támogathattak.

A szavazást követően a következő sorrend alakult ki: Maskulik Csaba (311), Szőcs Péter Levente (303), Ressler Stefan (290), Szejke Ottilia (269), Butka Gergő (261), Kiss József (240), György Ildikó (222), Bertici István (211), Német Szabolcs (204), Barakonyi Gergő (192), Póti Eduárd (133), Szilágyi Edömér (120), Bob Lóránd (114), Fornwald László (100), Hrenyu Péter (98), Balog Benjámin (79), Szabó István (74), Illés Adrián (69).

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?