Felére csökkent a nyugdíjasok kezelési jegyeinek száma

Az utóbbi években a nyugdíjasok gyógykezelésijegy-igénylése mindig is nagyobb volt Maros megyében, mint a rendelkezésre álló fürdőhelyek száma, idén azonban a július 29-én kezdődő szezonra drasztikusan csökkent a gyógykezelési jegyek kínálata.

A Maros Megyei Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója, Eugenia Neagoe szerint a jelenlegi helyzetnek több összetevője van, a koronavírus-járvány, valamint az azt követő ukrajnai konfliktus következményként kialakult gazdasági válság is jelentősen növelte a szállodai szolgáltatások árát. Hozzátette, az Országos Nyugdíjpénztár viszont ugyanakkora összeget tudott kiutalni a nyugdíjasoknak szánt kezelési jegyek fedezésére, hiszen az erre szánt keret maghatározásakor még nem voltak elszabadulva a szolgáltatások árai.

Országos szinten is az egyik legkeresettebb üdülőközpont a Nagyvárad melletti termálvízparadicsom, Félix- és Püspökfürdő | Fotó: a félixfürdői Apollo strand Facebook-oldala

„Az idei évben 159 férőhely van egyszerre biztosítva a Maros megyei nyugdíjasok számára a megye, valamint a régió és az ország üdülőhelyein, ez azonban sajnos azt jelenti, hogy a korábbi évekhez képest idén mintegy felére csökkent a nyugdíjasoknak szánt kezelési jegyek száma. Ez azonban nemcsak Maros megyére jellemző, országos szinten ugyanez vagy hasonló a helyzet” – jelentette ki Neagoe.

A Maros megyei nyugdíjasok által legkeresettebb üdülőhelyek közé Tusnádfürdő, Kovászna városa, Feredőgyógy, Herkulesfürdő, Félix- és Püspökfürdő (Május 1.), Sepsiszentgyörgy és Menyháza tartozik, a választás egyik fő kritériuma az otthontól való rövidebb távolság.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?