banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Ezekkel a javaslatokkal gyorsítaná fel az oltási kampányt az egészségügyi miniszter

Az oltáskampányt felgyorsító intézkedéseket javasolt a keddi kormányülésen Ioana Mihăilă egészségügyi miniszter.

Mihăilă leszögezte, egyelőre csak elviekben tárgyaltak bizonyos lehetséges intézkedésekről, amelyek felgyorsíthatnák az oltáskampányt, minderről még egyeztetni kell a kormány tagjaival, a miniszterelnökkel és az oltáskampányt koordináló országos bizottsággal.

Felmerült például annak lehetősége, hogy akik ezentúl oltatják be magukat, értékutalványokat kapjanak, azok között pedig, akik már megkapták a vakcinát, nyereménysorsolást tartsanak.

Azokkal szemben, akik nincsenek beoltva, megszorító intézkedéseket fontolgatnak: például azt, hogy a beoltatlan egészségügyi alkalmazottakat rendszeresen teszteljék a saját költségükön, valamint, hogy a beoltatlan személyeket ne engedjék be hétvégenként olyan nyilvános helyekre, amelyek nem életbevágóan fontosak - tette hozzá Mihăilă.

Az intézkedések egy részét a fertőzési esetek számától teszik függővé. Mindezekről azonban előzetesen tanácskoznak az országos vészhelyzeti bizottsággal, a katasztrófavédelemmel és az országos közegészségügyi felügyelőséggel is - tette hozzá az egészségügyi miniszter.

Kelemen Hunor: „Sokkal szigorúbb intézkedésekkel is egyetértenék.”

Kelemen Hunor kormányfőhelyettes, az RMDSZ elnöke úgy nyilatkozott a keddi kormányülést követően: támogatja az egészségügyi miniszter által javasolt jutalmazásokat és korlátozásokat, amelyek az oltáskampány felgyorsítását segítenék elő.

„Tennünk kell valamit, többet, mint amit eddig tettünk, mert a helyzet nem jó. Kevesebb mint ötmillió a beoltott emberek száma, ezt nem hagyhatjuk ennyiben, és számos európai és nem európai ország példája támasztja alá, hogy az ilyen intézkedések eredményesek. Tehát támogatni fogjuk ezeket az intézkedéseket, de nem akarok belemenni a részletekbe, hogy mikor és milyen formában” – mondta Kelemen Hunor, hozzátéve, hogy az egészségügyi minisztériumnak konkrét kormányhatározat-tervezetet kell előterjesztenie erre vonatkozóan.

Arra az újságírói kérdésre, hogy egyetért-e azzal a javaslattal, hogy a nem beoltott egészségügyi alkalmazottakat saját költségükön teszteljék, az RMDSZ elnöke azt felelte: „Igen, egyetértek. Sokkal szigorúbb intézkedésekkel is egyetértenék.”

Kelemen Hunor szerint van pénz az oltakozási kedvet növelő intézkedésekre. „Ha belegondolunk, hogy az elmúlt időszakban mennyibe került Romániának a COVID-19 kezelése, körülbelül 500 millióba, és ha tisztában vagyunk azzal, hogy közeleg a negyedik hullám, akkor proaktív intézkedéseket kell hoznunk, hogy a lehető legnagyobb mértékben csökkentsük a negyedik hullám hatását” – fogalmazott a kormányfőhelyettes.

Még mindig nem érte el az ötmilliót a beoltottak száma

Az elmúlt 24 órában 15.904 személy kapta meg Romániában a Pfizer-BioNTech, a Moderna, az AstraZeneca vagy a Johnson&Johnson koronavírus elleni vakcináját - derül ki a COVID-19 elleni oltási kampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) által kedden ismertetett adatokból.

A tájékoztatás szerint 10.704 személynek az első, 5200-nak a második dózist adták be.

Ezzel 9.348.582-re nőtt a beadott oltások száma Romániában. Az oltási kampány kezdetétől 4.961.855 személyt oltottak be, közülük 4.811.004-en mindkét dózist megkapták.

(Nyitókép forrása: Agerpres)

banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?