A vérvölgyi hölgyek is elkészítették a helyi népviseletüket

Öröm volt látni, amint különböző generációk, gyerekek és nagyszülők kézen fogva, ünnepi népviseletbe öltözve indulnak vasárnap délelőtt az Isten házába, hogy hálát adjanak az elmúlt napokban elkészült vérvölgyi népviseletekért.

Süle Gyula Zsolt lelkész igehirdetésében kiemelte, imádkozzunk egymásért, törődjünk egymással és ne feledkezzünk meg Istenről. Mindennapi harcunkba Istennel induljunk, ő legyen velünk, mert csak így győzhetünk.A szerző felvétele

„Több mint 30 éve együtt dolgozunk, és soha nem hagytuk el egymás kezét. A rendszerváltást követően nehéz volt felemelni a fejünket, de tennünk, bizonyítanunk kellett és önszerveződni. Visszatekintve elmondható, mindez nem volt hiába, hiszen közösségeink szépen fejlődtek, épültek, gazdagodtak. Mindvégig arra törekedtünk, hogy minőségi életet biztosítsunk, mert ez a megmaradás egyik záloga” – mondta köszöntő beszédében Seres Dénes parlamenti képviselő.

Mint sok más településen, Vérvölgyön is az egykor szinte járhatatlan sáros utakra, utcákra aszfalt került, kiépítették a víz- és szennyvízhálózatot, középületeket, templomot és egyházi ingatlant újítottak fel. „A többszáz éves kelyhet is visszahoztuk Bukarestből, mondván, bár óriási az értéke, a helybéliek érdeme még nagyobb. Felejthetetlen emlék marad számomra, hogy a hazakerült kehelyből elsőként vehettem Úrvacsorát. Most is itt van, és bár több generációt szolgált, a helybéliek büszkén őrzik, használják” – mondta a képviselő.

A templom, ahogy a mennyezeten olvasható, 1803-ban épült, majd 1895-ben felújították. Őseink vigyáztak rá, óvták, a mi feladatunk, hogy karbantartsuk és átadjuk a következő generációknak. Egykori népviseletünket, ami úgy tűnt, hogy feledésbe merül, most örömmel, büszkén viselik a fiatalok, gyerekek. Biztos vagyok benne, hogy ez így lesz több évtized múlva is, hisz a mi feladatunk őrizni a lángot, továbbadni értékeinket, megmutatni, hogy együtt erőt képviselünk – fogalmazott Seres Dénes. A választások kapcsán hozzátette, ott kell lenni, ahol a magyar közösségek sorsáról döntenek, ezért november 24-én és december 1-én részt kell venni a választásokon, hogy a magyar közösségeknek legyen hangja, mert érdekeiket csak a magyar emberek képviselik.A szerző felvétele

A csaknem ötven vérvölgyi hölgy 85 ruhát varrt Sándor Rózsika, Tóth Erzsébet, Dragos Ágnes, Varga Éva, Szekeres Klára és Szabó Emese irányításával, segítségével, és hogy szebben tündököljenek a hölgyek, Süle Erika tiszteletes asszony segítségével 31 kalárist is készítettek.

Kapcsolódók

Kimaradt?