Tovább élnek és egészségesebbek a sokat csókolózók

Akár szenvedélyes, érzéki csókról beszélünk, akár csak arcra nyomott pusziról, az nemcsak jólesik, hanem számos előnye is van.

A csók a gyengédség kifejezésének leggyakrabban használt formája: az emberek 80 százaléka ad csókot vagy puszit minden nap. A legszívesebben a szájra (70 százalék), a második helyet a tarkó foglalja el (69 százalék). A csókok intenzitása jelentősen nőtt az elmúlt években: a 80-as években átlagosan 5,5 másodperc után befejeztük a „műveletet", ma már rendszerint 12 másodpercig is kitartunk - állítja összeállításában a Blikk.

A csók nemcsak jólesik, hanem jót tesz az egészségünknek is: a gyakran csókolózók a statisztikák tanúbizonysága szerint ritkábban járnak orvoshoz, mert erősebb az immunrendszerük. A csók olyan, mint egy ingyenes védőoltás, mert mindenkinek más a nyálban lévő baktériumflórája. Csókolózás közben tulajdonképpen kölcsönösen átadjuk egymásnak a baktériumainkat, és így ezek ellen is felkészülhet a szervezetünk védekezőmechanizmusa. Ezen kívül a csókolózás következtében csökken a stresszhormonok képződése is.

A csók boldoggá tesz bennünket, mert közben rengeteg endorfint, azaz boldogsághormont termel a szervezetünk. Aki gyakran csókolózik, fiatal és szép marad: csók közben ugyanis 30 arcizmunkat mozgatjuk meg, ezáltal javul az arcbőrünk vérellátása is. Csókolózás közben percenként 20 kalóriát égetünk el, és átlagosan 5 évvel nő a sokat csókolózók várható élettartama.

Kapcsolódók

Kimaradt?