Ellopták Banksy graffitijét, amivel a párizsi terrortámadás áldozataira emlékezett

Flexszel kivágták a Bataclan klub fémajtaját, amelyre a világ leghíresebb street art művésze, Banksy festett egy képet, hogy így állítson emléket a 89 halálos áldozatot követelő, ebben a klubban lezajlott terrortámadás áldozatainak — számolt be az AFP.

 A Bataclan koncerthelyszín egyik oldalsó vészkijáratára festett alkotás egy gyászoló fiatal nőt ábrázolt. A festményt kivágták és eltávolították az ajtóról - számolt be róla vasárnap a BBC News.

„Mélyen fel vagyunk háborodva. Banksy műve az emlékezés szimbóluma, és mindannyiunk tulajdona: a helyieké, a párizsiaké és a világ összes polgáráé, tőlünk vették el" - írta Twitter-oldalán a Bataclan.

2015 novemberében a koncertterembe betört fegyveres terroristák 90 embert öltek meg. A teremben éppen egy rockkoncert zajlott, amikor a támadás történt.

A lopás péntek éjszaka történt, az AFP jelentése szerint "kapucnis, sarokcsiszolóval felfegyverkezett személyek" követték el, akik egy teherautón szállították el az alkotást.

A világ egyik leghíresebb utcai művészének, Banksynak az alkotásai a művészeti aukciókon óriási összegekért kelnek el. Tavaly ősszel egy párizsi Sotheby's árverésen több mint egymillió fontért  vásárolták meg egy ismert munkáját, a Girl With Balloon (Lány léggömbbel) című festményt, amelyet azonban a keretébe titokban beépített iratmegsemmisítő félig ledarált a kalapács leütése után. 

A graffitiművész kilétét szűk baráti körén kívül senki sem ismeri. Művei nagyvárosok közterein, utcáin, falain, kapuin jelennek meg, jellegzetes stílusát könnyen fel lehet ismerni. A művész első munkái a 90-es évek elején szülővárosában, Bristolban jelentek meg vonatszerelvényeken és falakon. A 2000-es évektől lépett alkotásaival a szélesebb közönség elé, és már világszerte otthagyta a névjegyét.

Január elején egy tokiói vasútállomáson fedeztek fel egy graffitit, amely nagyon hasonlít Esernyős patkány című korábbi munkájára, ezért a helyi hatóságok biztonságba helyezték, amíg egy szakértő hitelesíti.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?