banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Wimbledon: Meglepetés a harmadik fordulóban. Kiesett a női világelső

Iga Swiatek az első játszma megnyerése után sokkoló vereséget szenvedett a kazah Julija Putyincevától.

Újabb mérkőzésekkel folytatódott szombaton a wimbledoni tenisztorna. Megszületett az idei kiírás eddigi legnagyobb meglepetése. A világelső és egyben a torna egyik legnagyobb esélyesének tartott Iga Swiatek ugyan magabiztosan kezdte harmadik fordulós mérkőzését Julija Putyinceva ellen, a második és harmadik szettben viszont összesen három játékot tudott megnyerni. Váratlanul korán búcsúzott a tornától, a kazah játékos pedig karrierje egyik legnagyobb bravúrját érte el.

Julija Putyinceva  | Fotó forrása: a Wimbledon Facebook-oldala

Kiesett továbbá a tavalyi döntős Ons Jabeur is, a korábbi győztes Ribakina viszont 6–0, 6–1-re verte meg a dán Caroline Wozniackit, így az esélyesek közül ő teljesített a legjobban szombaton.

A férfiak mezőnyében nem volt könnyű dolga a hétszeres bajnok Novak Djokovicsnak, aki elvesztette az első szettet az ausztrál Alexei Popyrin ellen, utána viszont vissza tudott jönni a mérkőzésbe. Több játszmát már nem hagyott veszni a szerb klasszis, megfordította a meccset és bejutott a nyolcaddöntőbe.