Wimbledon: Mindkét magyar továbbjutott a selejtező második fordulójából

Udvardy Panna horvát, Gálfi Dalma török ellenfelét legyőzve vette sikerrel a kvalifikáció második körét.

Újabb mérkőzésekkel folytatódott a wimbledoni torna selejtezője, ahol női ágon két magyar játékos is pályára lépett szerdán.

Fotó forrása: Ilovetennis Facebook oldal

Gálfi Dalma nehéz első körös meccse után a második fordulóban is elvesztette az első szettet. A török Ipek Öz 7–5-re megnyerte ellene az első szettet, a következő két játszmában viszont esélyt sem adott neki a magyar játékos. Mindkét szettben csak egy-egy játékot engedett neki Gálfi, aki ezzel egy győzelemre került a füves Grand Slam torna főtáblájától.

Udvardy Panna esélyesként lépett pályára a második körben, ennek megfelelően nem izzadt meg nagyon a horvát Tena Lukas ellen, 6–2, 6–3-ra győzte le őt. A magyar játékos harmadik mérkőzése sem tűnik teljesíthetetlen feladatnak, ugyanis a selejtezőben nem kiemelt bolgár Topalovával fog játszani. Gálfi Dalmának már nehezebb ellenfele lesz, a szerb Olga Daniloviccsal mérkőzik.