Max Strust bedobta „év kosarát” az NBA-ben (VIDEÓ)

Max Strus lett a Cleveland Cavaliers hőse, amikor a Dallas Mavericks elleni NBA-meccs utolsó pillanatában a saját térfeléről szerzett kosarával 121-119-re nyertek.

Az amerikai sajtó az év kosaraként emlegeti a mintegy 18 méterről szerzett hárompontos találatot. A „buzzer beaterről”, azaz a lefújást megelőző másodpercben szerzett győztes kosárról készült videófelvétel a közösségi oldalakon is futótűzként terjedt, a CNN pedig kiemelte, hogy ez volt az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság idei szezonjának eddigi „legvadabb” hajrája.

Ez volt a Cavaliers történetének legtávolabbról szerzett „buzzer-beatere”, de az NBA-történetében is mindössze Devonte Grahamnak sikerült nagyjából fél méterrel távolabbról hárompontost dobnia 2021-ben a New Orleans Pelicansnak.

„Dom Mitchell már nem volt a pályán, ezért valakinek fel kellett vállalnia. (…) Szórakoztató volt” – mondta Strus a meccs után.