Liga 1: regáti rangadó segítheti a dobogó legmagasabb fokára a Kolozsvári CFR-t

Fotó: Facebook/Universitatea CraiovaÚjabb hétközi fordulót rendeznek a labdarúgó Liga 1 felső- és alsóházában.

Parázs Szeben megyei rangadóval veszi kezdetét kedd délután a labdarúgó Liga 1 alsóházi rájátszásának 4. fordulója, a Nagyszebeni FC Hermannstadt a medgyesi stadionban látja vendégül a ...Medgyesi Gaz Metant. A fura helyzet magyarázata, hogy a megyeszékhely városi stadionja jelenleg átépítés alatt áll, így mindkét Szeben megyei csapat a medgyesi stadionban játssza hazai mérkőzéseit.

A nap második összecsapásán a FC Argeș és az Aradi UTA küzd meg a pontokért. Jelenlegi állás szerint a két újoncnak nem kell tartania a kieséstől, viszont egy-két rosszabb meccsel mindkettő visszacsúszhat a veszélyzónába, így valódi ki ki mérkőzésre számítunk.

A FCSB legyőzése után hazatérő Sepsi OSK szerda délután a felsőházi sereghajtót, az Academica Clincenit fogadja a Szemerja-negyedbeli stadionban, és egy győzelemmel elhúzhat attól a FC Botoșanitól, amely pár órával később a Fellegváron, a címvédő Kolozsvári CFR ellen lép pályára. A felsőház két erdélyi csapata ezután „karba tett kézzel” figyelheti, ahogy a 4. forduló rangadóján a CSU Craiova és a FCSB megküzd a pontokért. Egy oltyán siker ismét nyílttá teheti a bajnoki címért folyó versenyfutást, hiszen (a CFR győzelmével kalkulálva) 2-2 pont választaná el az elsőt a másodiktól, valamint a másodikat a harmadiktól a tabellán.