Liga 1: kisegítette a CFR-t a Sepsi OSK, legyőzte a listavezetőt

Megszerezte első győzelmét az első osztályú labdarúgó-bajnokság (Liga 1) felsőházi rájátszásában a Sepsi OSK, ráadásul a listavezető FCSB ellen nyert idegenben vasárnap este.

A sepsiszentgyörgyi csapat premiert ünnepelt abból a szempontból is, hogy először sikerült nyernie idegenben a „Steaua-klón” bukarestiek ellen, és érdemeiből nem von le semmit, hogy a meccset Giurgiuban rendezték, mert az FCSB az Európa-bajnoki előkészületek miatt nem használhatja a Nemzeti Arénát, ahol a hazai mérkőzéseit rendezi.

Az első perctől kezdve élvonalbeli színvonalon zajlott a Duna-parti meccs, a háromszékiek bátran letámadták ellenfelüket, közel félóra végén pedig Petrila fejesével a vezetést is megszerezték a székelyföldiek. A második félidőben a sokat mozgó Moruțan előkészítése után a „hazaiak” fiatal reménysége, Octavian Popescu egyenlített, de a hajrában egy szöglet után Mitrea lábáról a fővárosiak hálójába pattant a labda.

Nem sokkal később Tănase botlott meg a Sepsi OSK kapusában, Niczuly Rolandban, elsőre Sebastian Colțescu játékvezető büntetőt ítélt, de Octavian Șovre játékvezető intésére megváltoztatta a döntését, és műesésért sárga lappal „jutalmazta” a bukarestiek játékosát. Emiatt lefújás után egyes FCSB-játékosok nehezen türtőztették magukat.

Az FCSB elleni győzelmével a Sepsi OSK megerősítette negyedik helyét a tabellán, de nagy szolgálatot tett a címvédő CFR-nek, amelyik szombaton hazai pályán kapott ki, de így az FCSB nem tudta növelni előnyét.

Liga 1, felsőházi rájátszás, 3. forduló:
FCSB–Sepsi OSK 1–2, gólszerzők: Popescu (68.), illetve Petrila (28.), Mitrea (81.).
FC Botoșani–Academica Clinceni 2–1, gólszerzők: Fili (39. és 65.), illetve Rusescu (57., 11-esből).
Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova 1–2, gólszerzők: Sigurjonsson (53.), illetve Ivan (27.), Tudorie (88.).