Liga 1: már nem a Botoșani a sereghajtó

A moldvai gárda győzött, ellenben a Dinamo kikapott, e ezzel visszacsúszott a tabella utolsó helyére.

A Liga 1 utolsó és utolsó előtti helyezettje is pályára lépett a Liga 1 24. fordulójának pénteki játéknapján. A Bukaresti Dinamo az U Craiova 1948 vendége volt, s 2-1 arányú vereséget szenvedett.Fotó: Facebook/Fotbal Club Botosani

A házigazdák góljait Juan Bauza és Yassine Bahassa szerezték, a bukaresti gárda erejéből csak az egyenlítésre futotta, Dennis Politic révén.

A moldvai rangadón a Botoșani és a CSM Politechnica Iași csapott össze. A vezetést a vendégek szerezték meg, Hamza Saghiri révén az első félidőben. A szünet után a Botoșani két cserejátékos, Enzo Lopez és Jaly Mouaddib góljaival fordított. Győzelmével a Botoșani 18-ra növelte pontjainak számát, s elkerült az utolsó helyről, ahol a 16 pontos Dinamo tanyázik.

A Kolozsvári CFR szombaton délután, 17 órai kezdettel lép pályára a Petrolul Ploiești vendégeként.