Háromgólos Fradi-győzelem a BL-selejtezők nyitányán

A Ferencvárosi TC gól nélküli első félidő után háromgólos győzelmet aratott az FC Prishtina ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezője 1. fordulójában, kedd este a Groupama Arénában.

A kékmezes koszovóiak minden eszközzel próbálták megállítani a ferencvárosiakat | Fotó: MTIAz előselejtező győzteseként Budapestre látogató koszovói csapat sokáig szívósan védekezett, sőt játékosainak keménysége már-már az agresszivitás határát súrolta.

A magyar bajnoki címvédő Fradinak 70 percnyi játékidő kellett, hogy feltörje a vendégek védelmét, de aztán hét perc alatt összesen három gólt szereztek a zöld-fehérek, megnyugtatónak tűnő előnyt szerezve a visszavágóra.

Ha a Ferencváros továbbjut, a második selejtezőfordulóban a Zalgiris Vilnius (litván)–Linfield (északír) párharc győztesével játszik majd.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló:
Ferencvárosi TC–FC Prishtina (koszovói) 3–0 (0–0), gólszerzők: Tokmac (71.), R. Mmaee (74.), Blazic (78.).