Dakar-rali: Gyenes a 35. helyen zárta a 11. szakaszt

Az argentin Luciano Benavides (Husqvarna) nyerte csütörtökön a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali tizenegyedik etapját a motorosok mezőnyében, a harmadik szakaszgyőzelmét könyvelve el ezzel. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 35. helyen végzett.

Benavides 2:57:59 órás idővel teljesítette a Shaybah és az Empty Quarter sivatag közötti maratoni, 274 km-es mért szakaszt. Az argentin 01:38 perccel előzte meg az ausztrál Daniel Sanderst (GasGas) és 01.56 perccel a szintén ausztrál Toby Price-ot (KTM), akik a második, illetve a harmadik helyen futottak be.

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 35. helyen ért célba, 30:50 perccel a győztes után.

Fotó: Gyenes Emánuel Facebook-oldala

Összetettben a 11. etapban negyedikként célba érő amerikai Skyler Howes (Husqvarna) visszavette a vezetést, őt Toby Price követi mindössze 28 másodperces hátránnyal, a harmadik helyet pedig Luciano Benavides foglalja el, 02:44 perces lemaradással.

Gyenes Emánuel összetettben tartja a 30. helyet, 6:56:44 órás hátránnyal.

Pénteken kerül sor a tizenkettedik etapra, az Empty Quarter sivatagból Shaybah-ba visszavezető 376 km-es távból 185 km-t tesz ki a mért szakasz.