Dakar-rali: Gyenes a 38. helyen zárta az ötödik szakaszt

A francia Adrien van Beveren (Honda) nyerte csütörtökön a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali ötödik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 38. helyen végzett.

A Ha'il körüli 645 kilométeres táv 373 kilométeres mért szakaszát 4 óra 27 perc 28 másodperces idővel teljesítette a francia motoros. 13 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó chilei Jose Ignacio Cornejo (Honda), a harmadik helyen pedig az amerikai Mason Klein (KTM) végzett 5:13 perces hátránnyal. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 38. helyen ért célba, 1:11:04 órával a győztes után.

Összetettben az amerikai Skyler Howes (Husqvarna) átvette a vezetést az ausztrál Daniel Sanderstől, aki az ötödik szakasz után visszacsúszott a nyolcadik helyre. A második helyet az argentin Kevin Benavides (KTM), a harmadikat pedig Mason Klein foglalja el, 44 másodperces, illetve 1:40 perces hátránnyal. Gyenes a 35. helyen áll 04:22:50 órás lemaradással.

Pénteken a Ha'il és Al-Duwadimi közötti 877 kilométeres táv vár a mezőnyre, ebből 467 kilométer a mért szakasz.

(Nyitókép: Gyenes Emánuel Facebook-oldala)