Dakar-rali: Gyenes a 37. helyen zárta a tizedik szakaszt a motorosoknál

A botswanai Ross Branch (Hero MotoSports) nyerte szerdán a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali tizedik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 37. helyen zárt.

Ross Branch 1 óra és 44 perces idővel ért célba a Haradh és Shaybah közötti 624 km-es táv mindössze 114 km-es mért szakaszán. Őt a francia Adrien Van Beveren (Honda) és a dél-afrikai Michael Docherty (Husqvarna) követte 21, illetve 30 másodperces hátránnyal. Gyenes Emánuel a 37. helyen ért célba, 21:45 perccel a győztes után.

Fotó: Gyenes Facebook-oldala

Összetettben az argentin Kevin Benavides (KTM) vezet, az amerikai Skyler Howes (Husqvarna) a második 01:29 perces hátránnyal, a harmadik helyet pedig az ausztrál Toby Price (KTM) foglalja el, 02:10 perces lemaradással.

Gyenes Emánuel összetettben feljött a 30. helyre, 6:29:32 órás hátránnyal.

Csütörtökön kerül sor a tizenegyedik etapra. A Shaybah és az Empty Quarter sivatag közötti 427 km-es távon 274 km-t tesz ki a mért szakasz.

A Dakar-rali pihenőnapján sikerült beszélnünk a Szaúd-Arábiában versenyző szatmári motorossal, Gyenes Emánuellel. Az Autonet Motrorcycle Team versenyzője úgy érzi, a verseny nehezén túl vannak, de a következő versenynapokon is nagyon oda kell figyelni.