Rio 2016: magyar könnyek, Oroszországé a bronz női vízilabdában

Magyarország női vízilabda-válogatottja elveszítette bronzmérkőzését a riói olimpia pénteki napján. Az oroszok egy másodperccel a rendes játékidő vége előtt dobták az egyenlítő gólt, majd megnyerték az ötméteresek idegtépő csatáját. Peking és London után újból a negyedik hellyel kellett beérnie a magyar csapatnak.

A sorsdöntő büntetőpárbaj a hetedik sorozatig tartott, végül Kisteleki Hanna lövését védte az orosz kapus. Úgy tűnt, a kiélezett mérkőzést az utolsó negyedben el tudja dönteni Bíró Attila együttese: bő egy perc volt még hátra, amikor Keszthelyi Rita ötméterese beakadt, a magyar csapatkapitány 12–11-re módosította az állást. Magyar időkérés után a drámai végjátékban az oroszok támadhattak, Garda Krisztinát kiállították és a legvégén Anasztazija Szimanovics kiegyenlített.

A magyar válogatott korábban sikerrel megvívott egy ötméteres-csatát a riói olimpián. Bujka Barbarék a negyeddöntőben az ausztrálok ellen győztek szétlövéssel. Most azonban az orosz csapat mellé pártolt a szerencse. Alekszandr Gajdukov vízilabdázóit az sem zavarta meg, hogy Bíró Attila kapust cserélt az ötméteresek előtt, Kasó Orsolyát Gangl Edina váltotta.

Az Európa-bajnok magyar válogatott tagjai a könnyeikkel küszködtek a fájó vereség után, miközben az oroszok a válogatott második olimpiai bronzérmét ünnepelték. A riói torna döntőjében az Egyesült Államok és Olaszország legjobbjai esnek egymásnak, péntek este 21 óra 30 perckor (kelet-európai idő).

Riói olimpia, női vízilabdatorna, bronzmérkőzés

Oroszország–Magyarország 19:18 (3:3, 4:3, 1:3, 4:3, 7:6) – ötméteresekkel
Olimpiai Uszoda, 3500 néző,
Vezette.: Dutilh-Dumas (holland), Gomez (olasz)
Gólszerzők: Glizina 5, Liszunova 2, Tyimofejeva, Prokofjeva, Karimova, Grinyeva, Szimjanovics 1-1, illetve Bujka 3, Antal, Keszthelyi, Illés 2-2, Kisteleki, Szűcs, Czigány 1-1 Emberelőny/gól: 11/5, illetve 13/4

Oroszország Karnauh – Glizina, Prokofjeva, Gorbunova, Tyimofejeva, Szoboljeva, Ivanova – cserék: Karimova, Boriszova, Liszunova, Szimjanovics, Ivanova, Grinyeva

Magyarország Kasó – Antal, Kisteleki H., Szücs, Keszthelyi, Bujka, Garda – cserék: Illés, Czigány, Takács, Tóth I., Csabai, Gangl